خرید پمپ هیدرولیک کوماتسو

خرید پمپ هیدرولیک کوماتسو : پمپ های هیدرولیک که برای مصارف صنعتی و کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرند باعث تبدیل نیروی موتور های احتراقی به انرژی هیدرولیکی هستند. این پمپ ها در انواع مختلفی موجود اند که هر کدام بسته به نوع قدرت خود از دبی و فشار مخصوصی برخوردار هستند. از جمله ی این پمپ های هیدرولیک، می توان به پمپ های هیدرولیک ساخته ی شرکت کوماتسو اشاره نمود.

مشخصات فنی انواع پمپ هیدرولیک کوماتسو

پمپ هیدرولیک یا همان مولد انرژی هیدرولیکی، در مدار ایجاد فشار کرده و سطح انرژی سیال را بالا می برد. اساس کار پمپ های هیدرولیک اعمال نیروی رانش به بسته های سیال محبوس شده در فضای بین پوسته پمپ و تیغه های پمپ می باشد. که با کاهش حجم این بسته ها موجب افزایش فشار جریانی در پمپ می گردد. پمپ هیدرولیک کوماتسو نمونه ای از این پمپ های هیدرولیک می باشد. در این پمپ ها نیروی محرک توسط موتور های احتراقی یا الکتروموتورها تامین می شود. الکترو موتورها عموما موتور های جریان متناوب هستد. سرعت آنها به 1200 تا 1800 rpm محدود می شود. البته بسته به نوع پمپ این سرعت ها متغییر بوده وگاهی تا 3600 rpm نیز می رسند.

پمپ های هیدرولیک در دو نوع دسته قرار می گیرند:

  1. با حجم جابجایی ثابت
  2. با حجم جابجایی غیر ثابت

پمپ هایی که در حجم ثابت قرار دارند تنها عامل افزایش دبی خروجی در آنها، سرعت چرخش شفت است. این دسته از پمپ های هیدرولیک خود به سه نوع تقسیم می شوند:

  • پمپ های چرخ دنده ای: مثل پمپ های گوشواره ای، پیچی، ژیروتوری، چرخ دنده ای داخلی و خارجی
  • پمپ های پره ای: مثل پمپ های پره ای متعادل و نامتعادل
  • پمپ های پیستونی: مثل محوری و شعاعی
  • پمپ هیدرولیک کوماتسو عموما در دسته ی پمپ های دنده ای و پیستونی قرار می گیرد.

پمپ هیدرولیک کوماتسو

شرکت کوماتسو یکی از بزرگترین سازندگان لوازم یدکی کوماتسو و ماشین آلات راهسازی می باشد. از جمله لوازم یدکی لودر، بلدوزر، گریدر، غلطک، بیل مکانیکی و… .

این شرکت در سال 1917 در نزدیکی شهر توکیو ژاپن بنیانگذاری شد. شرکت کوماتسو بعد از شرکت کاترپیلار آمریکا جزء بزرگترین شرکت های جهان در زمینه ی ساخت ماشین آلات راهسازی و معدنی می باشد. و جزء بهترین تولید کنندگان پمپ های هیدرولیک پیستونی و دنده ای در دنیا است. زیرا در تولید پمپ های هیدرولیک از دقت بالای مهندسین روز دنیا بهره مند می شود.

پمپ هیدرولیک کوماتسو نسبت به دبی و فشار موجود در آن طراحی خاص خود را دارا می باشد که فقط در ماشین آلات ساخت خود شرکت کارایی دارند یعنی بر روی ماشین آلات دیگر کشورها کارایی لازم را ندارند. زیرا این پمپ هیدرولیک کوماتسو فقط توسط شرکت کوماتسو تولید و پخش می گردد. یکی از دلایلی که ماشین آلات این شرکت از فروش بالایی برخودار هستد دقیقا داشتن همین پمپ هیدرولیک کوماتسو است.

انواع پمپ هیدرولیک کوماتسو

پمپ هیدرولیک مینی بیل کوماتسو،پمپ هیدرولیک لودر کوماتسو، پمپ هیدرولیک بیل مکانیکی کوماتسو، پمپ هیدرولیک لیفتراک کوماتسو، پمپ هیدرولیک غلطک کوماتسو، پمپ هیدرولیک گریدر کوماتسو، پمپ هیدرولیک بلدوزر کوماتسو ، پمپ هیدرولیک دامپتراک کوماتسو، پمپ هیدرولیک ژنراتور کوماتسو، پمپ هیدرولیک مینی لودر کوماتسو، پمپ هیدرولیک بابکت کوماتسو، پمپ هیدرولیک جرثقیل کوماتسو، پمپ هیدرولیک بکهو لودر کوماتسو

پمپ هیدرولیک لیفتراک کوماتسو

خرید پمپ هیدرولیک کوماتسو : پمپ هیدرولیک لیفتراک کوماتسو انرژی که از دستگاه احتراق می گیرد را به انرژی هیدرولیکی تبدیل می کند. این پمپ هیدرولیک توان ورودی را از موتور پمپ هیدرولیک لیفتراک تامین می کند و به عنوان خروجی خود انرژِ هیدرولیکی خارج می نماید. این پمپ به گونه ای عمل می کند که در یک سیستم هیدرولیک ایجاد دبی نماید.

پمپ های لیفتراک خود در انواع مختلفی موجود هستند از جمله: پمپ هیدرولیک لیفتراک سهند، پمپ هیدرولیک لیفتراک تویوتا، پمپ هیدرولیک لیفتراک کوماتسو، پمپ هیدرولیک لیفتراک کلارک و… .

یکی دیگر از نمونه های پمپ هیدرولیک کوماتسو، پمپ هیدرولیک لودر کوماتسو می باشد. این پمپ ها در انواع مختلفی از لودر های کوماتسو به کار میروند از جمله : لودر کوماتسو w90، لودر کوماتسو w120، لودر کوماتسو w420-1، لودر کوماتسو w420-3، لودر کوماتسو w470-1، لودر کوماتسو w470-3، لودر کوماتسو w600-1 و لودر کوماتسو w600-3.

در هر یک از این نوع لودرهای کوماتسو، پمپ خاص با دارا بودن بی و فشار مورد نیاز هر لودر وجود دارد. مثلا مدل w470-3 در کشور ژاپن ساخته می شود و حجم باک آن 4 متر مکعب است. این لودر کوماتسو سرعت جابجایی معدل 31.5 کیلومتر در ساعت را داراست. 260 اسب بخار قدرت موتور دارد و 6 سیلندری می باشد. ظرفیت مخزن روغن هیدرولیک این لودر کوماتسو 155 لیتر است.

و یا نمونه ی دیگری از این پمپ هیدرولیک کوماتسو در لودر مدل w600-3، این لودر کوماتسو 478 اسب بخار قدرت موتور دارد  و حجم باک آن 6.1 متر مکعب است. ظرفیت مخزن سوخت آن برابر با 670 لیتر است و وزن کاری آن 45.18 تن می باشد. عموما از لودر های کوماتسو در صنعت راه سازی استفاده می شود زیرا قدرت تحمل فشار بالا را داشته و انرژی هیدرولیکی بیشتری تولید می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *