عملکرد رینگ در ماشین آلات راهسازی :

رینگ چیست ؟ رینگ از کلمه انگلیسی ring گرفته شده است . رینگ همیشه در کنار پیستون قرار می گیرد . و دو عضو جدایی ناپذیر در ماشین آلات سنگین می باشد. رینگ همیشه بر روی شیاری که بر روی پیستون تعبیه شده است قرار می گیرد .

جنس رینگ ها در ماشین آلات راهسازی

رینگ های پیستون از الیاژ چدن ساخته شده اند به علت داشتن خاصیت گرما زدایی و ارتجاعی بودن .تعداد رینگ های مورد استفاده در هر پیستون مناسب با نوع موتور متفاوت است برای مثال در موتورهای بنزینی در حدود سه تا پنج رینگ در موتو رهای دیزلی پنج تا هفت رینگ مورد استفاده قرار می گیرد .

نقش رینگ ها در ماشین آلات راهسازی

اولین مزیت :

پایین اوردن سطح اصطحکاک میان پیستون و جداره سیلندر

دومین مزیت :

رینگ باعث جلو گیری از فرسایش میان پیستون و سیلندر می شود.

سومین مزیت :

رینگ ها باعث کنترل روغن و روغن کاری بین سیلندر و پیستون می شوند .

چهارمین مزیت :

انتقال گرما ناشی از پیستون به جداره سیلندر که در دمای پایین تری قراردارد.

چرا رینگ ها در ماشین آلات راهسازی نیاز به تعویض پیدا می کنند ؟

محفظه احتراق فشار زیادی به رینگ های پیستون وارد می کند. اگر فشار احتراق گاز تولید شده در داخل محفظه بالاتر از حد معمول باشد ، ممکن است بر عملکرد حلقه یا رینگ تأثیر بگذارد. این می تواند به دلیل انفجار و پینگ سوخت از انژکتور نشت شده یا هنگام مخلوط کردن سوخت با هوای کثیف باشد.

روغن سوخت آلوده یا روغن سیلندر بر عملکرد رینگ تأثیر می گذارد. سوخت بد با کیفیت پایین ، فرایند احتراق نادرست یا غلط ، زمان بندی سوخت غلط ، آسترهای فرسوده و غیره دلایل اصلی رینگ های پیستون فرسوده هستند. رایج ترین نشانه یا نشانه حلقه فرسوده ، عبور گاز به داخل لاستیک یا زیر ناحیه پیستون است که به عنوان بادکنک معروف است.

کاربر گرامی شما می توانید برای خرید قطعات ماشین آلات راهسازی بوسیله سایت روت کالااز مزایایی همچون ارسال رایگان و تضمین خدمات بهرمند شوید .

گروه پشتیبان روت کالا همیشه پاسخگوی شما عزیزان خواهد بود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

[block id="pop-up"]