1830 میلادی

زمان اختراع بیل مکانیکی بر می گردد به دهه 1830 آمریكا ، با ساخت راه آهن ، آمریکا در تلاش بود تا شبکه ای از ارتباطات سریع و مستقیم بین مراكز تجارت و صنعت را فراهم كند. سرعت بسیار مهم بود ، زیرا شرکتهای مهندسی برای اتمام سریع کار پاداش می گرفتند.

با الهام از این ، یک مخترع 22 ساله از Pelham ماساچوست راه حلی را ارائه داد. ویلیام اوتیس که به عنوان “پدربزرگ بیل مکانیکی هیدرولیک” شناخته می شود، به همراه مهندسی به نام چارلز فرنچ ، اولین بیل بخار را اختراع کردند. این شرکت مهندسی کارمایکل و فیربانکس برای ساخت قرارداد راه آهن بوستون و آلبانی را ایجاد کردند ، و انقلابی در این صنعت رخ داد، تاحدودی میتوان گفت زمان اختراع بیل مکانیکی در سال 1830 اتفاق افتاد .

William Otis‎
William Otis‎

اولین نمونه بیل مکانیکی در جهان

بیل Otis Power اولین نمونه از تجهیزات خاک رس خودکار است. از آنجایی که موتورهای احتراق داخلی هنوز اختراع نشده بودند ، توسط دیگ بخار و موتور بخار روی ریل ها رانده می شد.

یک غلتک چرخشی متصل به دکل ثابت ، بازوی گلدان و باکت دندانه دار را در خود جای داده بود که (0.76 متر مکعب) زباله را در خود جای داده بود. باکت را با استفاده از یک بالابر زنجیره ای دوتایی بالا گرفت و پایین آورد ، که توسط مردی روی زمین انجام می شد. این غلتک توسط دو کارگر دیگر با استفاده از طناب های سنگین از یک سمت به سمت دیگر منتقل شد.

در سال 1839 ، ویلیام یک بیل مکانیکی بخار جرثقیل را ثبت اختراع کرد و در طراحی خود پیشرفت بیشتری کرد. با توجه به هزینه آن ، مدتی طول کشید تا محبوب شود .سرانجام ، از طرح های وی در پروژه هایی به بزرگی ساخت کانال پاناما استفاده شد. متأسفانه ویلیام در اثر تب حصبه در سن 26 سالگی درگذشت و هرگز نتوانست سهم بزرگی را که در صنعت ساخت و ساز داشت را ببیند.

shovel William Otis‎
shovel William Otis‎

اولین شرکت تولید کننده بیل مکانیکی در جهان

اولین بیل مکانیکی هیدرولیک تا سال 1882 که توسط Sir W. G. Armstrong & Company در انگلیس ساخته شد ، آنها دریافتند که نیروی هیدرولیک منبع بسیار کارآمدتری برای حفاری است و آن را در طراحی به کار گرفتن در ساخت اسکله ها استفاده کردند.

اگرچه بسیاری وضعیت آن را به عنوان یک بیل مکانیکی هیدرولیکی واقعی مورد انتقاد قرار می دهند، اما تعریف اصلی هیدرولیک به عنوان “با آب کار می کند” هنوز درست است. با این حال ، این چیزی شبیه به ترکیبی بود ، که کابلها برای کار کردن باکت با سیلندر که دارای چند شاخک است ، استفاده می شدند. قبل از این ، همه بیل ها کابلدار بودند و این اولین استفاده اکتشافی بیل هیدرولیکی در کاربردهای عملی بود .

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانید به مطاب زیر مراجعه کنید :

همه چیز در مورد بیل مکانیکی کوماتسو PC220-7
لوگو شرکت کوماتسو ژاپن

Sir W. G. Armstrong & Company
Sir W. G. Armstrong & Company

اولین بیل مکانیکی هیدرولیک جهان

در سال 1897 ، شرکت ماشین سازی کیلگور ، اولین بیل هیدرولیکی را تولید کرد.

در این کار از چهار سیلندر بخار مستقیم استفاده شده است که کاملاً با کابل و زنجیر کار می کرد و کاملاً از فولاد ساخته شده ، نسبت به طرح های قبلی بسیار محکم و سخت بود .

استفاده از سیلندرهای هیدرولیک به معنای عملکرد بیل مکانیکی باعث کاهش سایش در دستگاه می شود. طراحی ساده آن باعث کاهش تعداد قطعات کار شده ، تعمیر و نگهداری را آسان تر کرده و احتمال خرابی را کاهش می دهد.

مانند بیلهای مکانیکی مدرن ، می تواند توسط یک کارگر اداره شود ، که حرکت کنترل های آن بلافاصله توسط خود دستگاه تکرار می شد .

تحولات بیل مکانیکی بعد از جنگ جهانی دوم

پس از جنگ جهانی دوم ، جهان دوره بهبودی اقتصادی را تجربه کرد. معاملات جدید تجاری تأمین شد و خسارت سالهای درگیری باید جبران می شد. در سال 1948 ، دو برادر ایتالیایی ، ماریو و کارلو برونری ، نمونه اولیه اولین بیل هیدرولیکی به تولید انبوه رساندن .

حق ثبت اختراع این طرح در سال 1951 اعطا شد اما با موفقیت محدودی روبرو شد. با این حال ، تولیدکنندگان در کشورهای دیگر در برنامه های گسترده آن را توسعه دادن و در سال 1954 شرکت فرانسوی Sicam حق ثبت اختراع را به دست آورد.

بازاریابی موفقیت آمیز در فرانسه منجر به تولید پریستمن در انگلیس ، میتسوبیشی در ژاپن ، دروت در آمریکا و توسا در اسپانیا شد. برادران علاقه خود را به تولید بیل حفظ کردند و در سال 1963 ، بیل مکانیکی Yumbo به رسمیت شناخته شد.
در نهایت زمان اختراع بیل مکانیکی 1830 شکل گرفت .

yumbo
yumbo

برای تامین قطعات بیل مکانیکی می توانید به سایت  روت کالا مراجعه کنید تا اطلاعات دقیق تری در این خصوص در اختیار شما قرار بگیرد.

گروه پشتیبان روت کالا همیشه پاسخگوی شما عزیزان خواهد بود .
WhatsApp +98 912 150 34 86

لطفا قبل از خرید کالا با تیم فروش تماس بگیرید. 02166699599 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *