اگزوز لودر چگونه عمل می کند ؟

سیستم اگزوز با جمع آوری گازهای خروجی از سیلندرها ، مواد مضر را از بین می برد ، سطح سر و صدا را کاهش می دهد و گازهای خروجی تصفیه شده را در یک نقطه مناسب از دستگاه  دور از سرنشینان تخلیه می کند.

کارکرد اگزوز لودر

سیستم اگزوز بسته به موتور می تواند از یک یا دو کانال تشکیل شود. مقاومت جریان باید به گونه ای انتخاب شود که فشار برگشتی اگزوز تا حد امکان بر عملکرد موتور تأثیر بگذارد. برای اطمینان از عملکرد کامل سیستم اگزوز ، باید به طور کلی به آن توجه کرد. این بدان معناست که اجزای آن باید توسط مهندسان طراح مطابق با دستگاه  و موتور خاص هماهنگ شود. در ادامه به این سوال پاسخ خواهیم داد که اگزوز لودر چگونه عمل می کند ؟

صدا گیری اگزوز لودر

SilencerEne موتور احتراق داخلی به دلیل انتشار دهی گازها از سیلندرها “صدای اگزوز” تولید می کند. این صدا باید با کاهش انرژی صوتی جریان گاز خروجی خاموش شود. در اینجا دو گزینه اساسی وجود دارد: جذب و انعکاس صدا در صدا خفه کن. این دو اصل به طور کلی در یک صدا خفه کن واحد ترکیب می شوند. محفظه های اگزوز و فلپ های اگزوز از دیگر عناصر جذب کننده صدا و اصلاح کننده صدا هستند که می توانند برای از بین بردن فرکانسهای خصوصاً نامطلوب از نویز خروجی استفاده شوند. مبدلهای کاتالیستی همچنین دارای اثر جذب صدا هستند.

سیستم اگزوز خود سیستمی در معرض لرزش است ، خود از طریق فرکانس های طبیعی و ارتعاشاتی که به بدنه خودرو منتقل می شود ، سر و صدا ایجاد می کند. بنابراین در اینجا هماهنگی دقیق کل سیستم لازم است. این شامل طراحی و موقعیت یابی تک تک عناصر سیستم اگزوز و نصب های انعطاف پذیر آنها است.

عملکردهای دیگراگزوز لودر

علاوه بر تمام عملکردهای پیچیده ای که سیستم اگزوز باید انجام دهد ، تحت فشارهای شدید نیز قرار دارد. مخلوط سوخت و هوا در سیلندرها به طور ناگهانی تا دمای 2400 درجه سانتی گراد گرم می شود. این امر باعث می شود تا قبل از فرار در سیستم اگزوز با سرعت مافوق صوت ، تا حد زیادی منبسط شود. این سطح صدا شبیه ترکیدگی است و باید تقریباً . به 50  دسی بل (A) هنگام حرکت از دریچه خروجی موتور به انتهای سیستم اگزوز کاهش یابد .

سیستم اگزوز جدا از تنش های دما و فشار باید با لرزش های موتور ، بدنه و لرزش های موجود در قسمت واگن کنار بیاید. سیستم اگزوز علاوه بر این باید در برابر حمله خوردگی از داخل ناشی از گازهای گرم و اسید و از خارج به شکل رطوبت ، آب پاشیده و آب نمک مقاومت کند. همچنین این خطر وجود دارد که کاتالیزور از طریق گوگرد یا سرب موجود در سوخت مسموم شود.

اگزوز لودر

ساختار سیستم اگزوز

سیستم های اگزوز امروزی اشتراک بسیار کمی با اگزوزهای ساده استفاده شده در گذشته دارند .

1.منیفولد اگزوز

2.سیستم تصفیه

3.لوله های اتصال ، همراه با یک قسمت عقب با سیستم صدا خفه کن و لوله ها.

 یکی از مهم ترین دغدغه های صاحبان ماشین آلات سنگین و یا مهندسان و دستگاه داران تامین قطعات ماشین آلات سنگین می باشد وآن به صورت بی واسطه ،سریع ، ارزان و در انتها مقرون به صرفه شما به راحتی می توانید از طریق پلت فرم روت کالا وسایت روت کالا به تمامی خدمات که بدان اشاره شد دسترسی یابید

تامین قطعات یدکی انواع لودر ها و آن هم از یک کانال امن و ارزان یکی از مهم ترین اهداف هر مشتری می باشد که می تواند با سایت روت کالا به این مهم دست یابد .

گروه پشتیبان روت کالا همیشه پاسخگوی شما عزیزان خواهد بود .

لطفا قبل از خرید کالا با تیم فروش تماس بگیرید. 02166699599 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *