پمپ هیدرولیک فلوتک : پمپ های هیدرولیک که در صنایع راهسازی و معدن مورد استفاده قرار می گیرند، برای تبدیل انرژی احتراقی خود به انرژی هیدرولیکی به پمپ های هیدرولیکی احتیاج دارند. شرکت فلوتک سازنده ی انواع پمپ های پیستونی محوری و.. می باشد که از آن ها در صنایع راهسازی مورد استفاده قرار می دهند.

پمپ هیدرولیک فلوتک – کاوازاکی و انواع آن

شرکت فلوتک یکی از بهترین شرکت های سازنده ی انواع تجهیزات و ماشین آلات هیدرولیک دریایی و صنعتی می باشد.در این شرکت انواع پمپ های پیستونی محوری و موتوری محوری، وسایل فرماندهی هیدرولیک، چرخ دنده های کوچک، پمپ های هیدرولیکی ماشین های های راه سازی و معدنی و همچنین ماشین های مورد استفاده در عرشه کشتی ها، تولید می شود.

پمپ هیدرولیک فلوتک

این شرکت دارای مسئولیت محدود در سال 2000 تاسیس شد شروع به فعالیت نمود. شرکت فلوتک به عنوان نماینده ای از شرکت صنایع کاوازاکی ژاپن در کشوره کره جنوبی شروع به فعالیت کرد. پمپ هیدرولیک فلوتک که در این شرکت تولید می شود در مصارف صنعتی و راهسازی مورد استفاده قرار می گیرد.

در سیستم های هیدرولیک جریان سیالی که تولید می شود توسط پمپ ها است.این پمپ ها وظیفه ی ایجاد فشار ندارند بلکه فقط با مقاومت در برابر فشار ایجاد شده، به آن غلبه می کنند.

پمپ های هیدرولیک به دو دسته ی پمپ های دورانی و پمپ های با جابجایی مثبت تقسیم بندی می شوند.

پمپ های هیدرولیک دورانی: پمپ های سانتریفیوژ ( گریز از مرکز) جزو این دسته از پمپ ها بوده و در این پمپ ها هرچه فشار افزایش پیدا می کند دبی کاهش می یابد و اگر خروجی این دسته پمپ ها بسته باشد، خروجی آنها به صفر خواهد رسید.

پمپ های هیدرولیک با جابجایی مثبت: این دسته از پمپ ها در هر دور گردش خود به طور متوسط حجم ثابتی از سیال را منتقل می کنند. در این پمپ ها اگر خروجی بسته باشد، فشار خروجی در آن به حدی بالا می رود که ممکن است حتی اجزاء مکانیکی پمپ دچار شکستگی شود. این فشار عبارت از نیرو بر واحد سطح می باشد که برخلاف جریان به وجود می آید آن هم به خاطر دلیل مقاومتی آنها.

این پمپ ها به گونه ای طراحی شده اند که مناسب برای غلبه بر فشار باشند. پمپ های هیدرولیک نمی توانند ایجاد فشار نمایند به همین دلیل نیز نمی توانند بر خلاف جریان خودشان نیز مقاومتی در برابر فشار داشته باشند. تنها فاکتوری که پمپ ها با آن مشخص می شوند: میزان قدرت تحمل فشار بر حسب بار است.

میزان جابجایی به ازای هر دور گردش پمپ و یا دبی خروجی آن، محاسبه می شود. یعنی آن حجم از سیالی که از پمپ هیدرولیکی خارج می شود، به ازاء یک دور چرخش محور محرک است. پمپ های هیدرولیک ممکن است با جابجایی ثابت باشند یا متغیر. این مسئله به نوع طراحی و عملکرد سیستم های هیدرولیک بستگی دارد.

روتور پیستون پمپ هیدرولیک فلوتک – کاوازاکی K3V112DT

این پمپ هیدرولیکی که از سری پمپ های هیدرولیک کاوازاکی می باشد برای بیل مکانیکی نیوهلند، بیل مکانیکی دوسان، بیل مکانیکی هیوندای، بیل مکانیکی فیات کوبلکو، بیل مکانیکی ولوو، بیل مکانیکی سامی، بیل مکانیکی سانوارد و بیل مکانیکی زوملایون مورد استفاده قرار می گیرد.

کیت تعمیری در این سری از پمپ های فلوتک – کاوازاکی شامل: نه عدد پیستون، یک عدد بلوک و ولو پلیت، یک عدد بوش، نه عدد فنر، یک عدد شو پلیت و یک عدد ست پلیت می باشد.

کیت کامل این پمپ های هیدرولیکی کاوازاکی در شرکت فلوتک کره جنوبی ساخته می شوند و صرفا مناسب برای انواع بیل مکانیکی ها هستند.

مشخصات بیل مکانیکی دوسان: این بیل مکانیکی ساخت کشور کره جنوبی بوده و در دو مدل سولار و در ایکس مونتاژ می شود.

مدل سولار: دارای پمپ هیدرولیک فلوتک – کاوازاکی است و 6 سیلندر دارد. سیستم سوخت آن تقریبا قدیمی بوده و شکل اتاق اپراتور آن شبیه به خط 6 کوماتسو می باشد.

مدل دی ایکس:  دارای پمپ هیدرولیک فلوتک – کاوازاکی است و موتور آن 6 سیلندر دارد. این مدل دارای سیستم سوخت انژکتور سوزن برقی می باشد و شکل اتاق  اپراتور تقریبا شکل تخم مرغ است.

مدل های دی ایکس به دلیل سیستم سوخت با کیفیت یورو4 که دارند بی نهایت عالی هستند ولی در کشور ما نمی توان مورد استفاده قرار داد آن هم به دلیل نبود سوخت مناسب. بیل مکانیکی ها ی مدل دی ایکس یک عیب بزرگی دارند و آن این است که بعد از 4000 ساعت کارکرد این دستگاه باید سیستم سوختش مورد بررسی قرار بگیرد.

مشخصات بیل مکانیکی سانوارد 470

وزن کاری این سری از بیل مکانیکی ها 45800 کیلو گرم است و دارای پمپ هیدرولیک کاوازاکی ژاپن هستند. قدرت آنها برابر با 535 اسب بخار می باشد و حجم موتورشان 10.8 لیتر است. مخزن روغن هیدرولیک در این سری از بیل مکانیکی ها 350 لیتر می باشد.

مشخصات بیل مکانیکی سانوارد 360

 این سری از بیل مکانیکی ها دارای پمپ هیدرولیک کاوازاکی ژاپن هستند و قدرت موتور آن 248 اسب بخار است. وزن کاری در این بیل ها برابر با 35800 کیلو گرم است و حجم موتور آن 7.8 لیتر می باشد.مخزن روغن هیدرولیک در این بیل مکانیکی ها 290 لیتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *