پمپ هیدرولیک بیل مکانیکی : بیل های مکانیکی نوعی از پمپ های هیدرولیک هستند که در صنایع مورد استفاده قرار می گیرند. در انواع مختلفی وجود دارند که هر کدام از آنها قابلیت های متفاوتی نسبت به دیگری را دارا می باشد. این نوع پمپ ها مناسب برای استفاده در فشار بالا نیستند و فقط برای مصارف معمولی صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند.

مشخصات فنی انواع پمپ های هیدرولیک بیل مکانیکی

استفاده از سیستم های هیدرولیکی امروزه در صنایع مختلفی مورد نیاز است. این دسته از پمپ های هییدرولیک بسته به توان و فشار آنها به انواع مختلفی تقسیم می شوند. پمپ های هیدرولیک دقیقا نقش قلب را در سیستم های هیدرولیک دارا هستند، به گونه ای که انرژی مکانیکی تامین شده توسط موتور های الکتریکی، احتراق داخلی و… به انرژی هیدرولیکی تبدیل می کنند.

در حقیقت این پمپ ها انرژی سیال را در یک سیکل هیدرولیکی یا نیوماتیکی افزایش می دهند تا در زمان و مکان مورد نیاز از این انرژی مطلوب استفاده نمایند. پمپ هیدرولیک بیل مکانیکی یکی از انواع پمپ های هیدرولیک می باشد که در صنایع مورد استفاده قرار گرفته و خود در انواع مختلفی با مشخصات فنی متفاوت، موجود می باشد.

پمپ های هیدرولیک به دو دسته ی، جابجایی مثبت و جابجایی غیر مثبت تقسیم می شوند. عموما پمپ ها از نوع جابجایی غیر مثبت می باشند. این دسته از پمپ های هیدرولیک در برابر فشارهای بالا مقاوم نیستند و معمولا به عنوان یک انتقال دهنده ی اولیه سیال، از نقطه ای به نقطه ی دیگر به کار می روند. ظرفیت این نوع پمپ های هیدرولیک به psi  250 تا psi  3000 محدود هستند.

پمپ های هیدرولیک بیل مکانیکی و انواع آن ها

در تمامی سیستم پمپ های هیدرولیک بیل مکانیکی از پمپ های پیستونی با فشار بالا استفاده می شود تا قدرت تحمل فشار زیاد را داشته و لیتراژ بیشتری را وارد سیستم کند. پمپ های هیدرولیک بیل مکانیکی اصولا به شکل دوطبقه می باشند که یک طبقه برای گردون بیل و طبقه ی دیگر برای استیگ و جکهای بالابر و خالی کن می باشد. پمپ های هیدرولیک بیل مکانیکی در انواع مختلفی در بازار موجود هستند که هر کدام از آنها مشخصات متفاوتی با یکدیگر دارند.

ما در این متن به انواع مختلفی از پمپ ها کوبلکو می پردازیم.

بیل مکانیکی کوبلکو نوع SK55RX-6

این نوع بیل مکانیکی دارای وزن کاری 5.02 تن می باشد و نام مدل موتور آن Yanmar 3TNV88-B است. 40 اسب بخار قدرت موتور دارد و حجم باکت آن 0.16 متر مکعب است. با این نوع از بیل های مکانیکی می توان حداکثر 3.9 متر حفاری عمیق انجام داد. دارای 75 لیتر ظرفیت برای سوخت است و حداکثر دسترسی با بیل مکانیکی کوبلکو 6.27 متر می باشد.

بیل مکانیکی کوبلکو نوع  SK350LC-8

یکی دیگر از مدل های بیل مکانیکی کوبلکو نوع SK350LC-8 است. وزن کاری این مدل 34.4 تن است و 280 اسب بخار قدرت موتور دارد. مدل موتور این بیل مکانیکی HINO J08E است و حجم باکتی دارد به مقدار 1.4 متر مکعب. حداکثر دسترسی در این مدل 11.26 متر می باشد و می تواند تا عمق 7.56 متر را حفاری نماید. ظرفیت مخزن سوخت آن نیز 580 لیتر می باشد.

بیل مکانیکی کوبلکو نوع SK480LC-8

این نوع از بیل مکانیکی نسبت به دومورد قبلی از قدرت موتور بیشتری برخوردار است برابر با 345 اسب بخار. وزن کاری آن نیز بسیار بالا بوده در 47.3 تن. حجم باکت آن را می توانیم 1.9 متر مکعب بدانیم با حداکثر دسترسی 12.07 متر. این نوع بیل مکانیکی کوبلکو 650 لیتر سوخت در مخزن خود ذخیره می کند و حداکثر عمقی که می توان با آن حفاری نمود 7.81 متر می باشد.

در انتها به یکی از بهترین مدلهای بیل مکانیکی کوبلکو اشاره خواهیم کرد که ساخت ژاپن می باشد.

بیل مکانیکی زنجیری کوبلکو نوع SK210LC-8

مخزن سوخت این دستگاه 270 لیتر ذخیره پذیر است و دارای 22 لیتر روغن موتور می باشد. مخزن هیدرولیک این بیل مکانیکی 146 لیتر بوده و کل سیستم هیدرولیک آن 230 لیتر ظرفیت دارد. این بیل مکانیکی سه شاخصه ی مهم دارد از جمله: 1. سیستم گردان دستگاه 2. ظرفیت های این تجهیزات راهسازی، معدنی وگ ساختمانی 3. ابعاد کلی ماشین

پمپ هیدرولیک بیل مکانیکی مشخصاتی را برای سیستم گردان خود دارا می باشد، از قبیل موارد زیر:

نوع موتور آن پیستونی است و سرعت گردان 12.5 دور در دقیقه می باشد. حداقل شعاع گردش وزنه عقب برابر با 2750 میلی متر است و حداقل شعاع گردش جلوی آن برابر با 3540 میلی متر می باشد.

یک سیستم گردان با داشتن تجهیزاتی از قبیل موارد گفته شده می تواند بهره وری کاری بهتری برای شما داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *