سیل گروپ ها یا Seal Group که از آن به عنوان آب بند مکانیکی یا mechanical seal  یاد می شود ، برای آب بندی دستگاه ها و ماشین آلات مختلف مانند انواع جرثقیل ها ، لودر ها ، ماشین آلات معدن ، بلدوزر ها و … استفاده می شود .

اما منظور از آب بندی چیست ؟ سیل گروپ با داشتن دو حلقه فلزی و دو اورینگ لاستیکی که پشت دو حلقه فلزی قرار میگیرد باعث مسدود سازی و عدم جا به جایی مایعات به دیگر مناطق می شود. این محصول در تجهیزات هیدرولیک استفاده می شود و در بسیاری از کاربردهای متنوع در سراسر صنعت استفاده می شود.

مهمترین مزیت استفاده از این محصول ممانعت از نشت کردن مواد گران قیمت,سمی و خطرناک,مایعات خورنده و گازها , مواد رادیو اکتیوی , متحرقه , سرطان سا و مواردی از این دست می باشد .

ویژگی‌های اصلی :

نشت نامرئی ( فقط بخار )

نیاز به استفاده از انرژی کمتر نسبت به مهر و موم کردن و بسته بندی محل

عایق بندی در عین داشتن قابلیت چرخش

بدون نیاز به نگهداری دوره ای

حداقل 20 سال عمر

انواع طبقه بندی سیل گروپ ها :

  • In-line Seals
  • PTFE  Seals
  • Single Cartridge 
  • Tandem Cartridge
  • Seal Pots
  • Single Spring Seals
  • Outside Seals
  • Metal Bellows Seals 
  • Double Cartridge 
  • Mixer and Agitator Seals

انتخاب سیل گروپ مناسب

در انتخاب این محصول مناسب باید به چند نکته مهم ماننداینکه تمام مواد سیل شده باید به طور شیمیایی با هر مایعاتی که از طریق سیستم پمپ می شوند، سازگار باشد و شامل حلال ها، پاک کننده ها یا بخار هایی باشد که ممکن است به سیستم وارد شوند تا خطوط را تمیز کنند.  قطر داخلی ، قطر خارجی و ضخامت مورد نیاز را بدانیم .

برای آنکه بتوانیتم یک محصول مناسب انتخاب کنیم ، توجه به قسمت چرخشی آن حائز اهمیت است ، در کنار آن مدل سطح ثابت را باید مد نظر قرار دهیم . همچنین مواردی که منجر به فشار محیط سیل می شود مانند درجه دما ، سرعت چرخش محور دوران ماشین یا RPM ، نوع ماده سیالی که در حال پمپ سا و سایز قطر محور در حال چرخش را باید مد نظر قرار داد .

این محصول ها را میتوان برای برند های مختلفی مانند هیوندای ، کاترپیلار ، دوسان ، کوماتسو و هیتاچی تهیه کرد .

بالا بردن طول عمر سیل گروپ و و صرفه جویی در هزینه ها

برای جلوگیری از شکست زودهنگام سیل گروپ خود، با یک واشر فشار دستگاه خود را تمیز کنید. این مرحله ساده می تواند هزاران دلار را در تعمیرات صرفه جویی کند. اگر به نظر می رسد که شما نیاز به بیش از حد روغن دنده دارید ، بدان معنی است که شما با سیل گروپ مشکل دارید و وقت آن است که آنها جایگزین شوند. هر چه زودتر به چنین نشت هایی دست یابید، پول بیشتری را که ذخیره می کنید.

سیل گروپ چرخ عقب

یکی از کاربردهای استفاده سیل گروپ ها برای استفاده در چرخ عقب می باشد که همانطور قبلا ذکر کردیم در انتخاب سیل گروپ چرخ عقب باید قطر داخلی ، قطر خارجی و ضخامت آن را بدانید .

با اینکه این محصولات در انواع مدل ها و سایز ها ساخته میشوند اما اصول کار تمامی آنها یکسان است و دارای دو قطعه ایستا و متصل به پوسته و یک قطعه در حال چرخش و متصل به شافت میباشند و در این بین یک فنر دو قطعه را به یکدیگر کاملا محکم میکند. برای آنکه از انتخاب مناسب سیل گروپ چرخ عقب خوداطمینان حاصل کنید می توانیداز طریق راه های ارتباطی در ارتباط باشید.

در خرید سیل گروپ علاوه بر نکات فنی ذکر شده ، خرید از یک مرجع قابل اطمینان بسیار حائز اهمیت است ، با توجه به نوع کاربرد این محصول  ، خرید سیل گروپ غیر اورجینال یا سایز نامناسب میتواند خسارات زیادی به بار بیاورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *