لودر زنجیری چیست ؟

همانطور که می دانید لودر زنجیری یا چرخ زنجیری یکی از انواع لودر های مورد استفاده شده در پروژه های عمرانی است این لودر به خاطره مزیت های فراوانی که دارد به شدت مورد توجه شرکت های عمرانی و دستگاه داران ماشین آلات راهسازی است .

از آنجا که در ایران اطلاعات زیادی در مورد این نوع لودر وجود ندارد ما سعی داریم یک سری اطلاعات مهم در مورد لودر زنجیری در اختیار کاربران بگذاریم .

این لودر ها تقریباً در هر کاری توانایی دارند ، اما در هیچ یک درجه یک نیستند. یک بولدوز ، بیل مکانیکی یا لودر چرخ لاستیکی تحت یک شرایط خاص کاریک لودر چرخ زنجیری را انجام می دهد ، اما همین خاصیت همه کاره بودن لودر زنجیری است که آن را برای هر پروژه عمرانی ضروری است .

تاریخچه لودر زنجیری

اولین لودر زنجیری از تراکتورهای پیست ساخته شده با لودرهای خراشیده ساخته شده اند. اولین لودرها مانند بولدوزرهای دوران کار می کردند.

این لودرهای زنجیری توانایی حفاری در زمین های سخت را نداشتند ، آنها بیشتر برای جابجایی مواد ذخیره شده و بارگیری کامیون ها و اتومبیل های ریلی مورد استفاده قرار می گرفتند.

اولین تغییر عمده طراحی در لودرهای چرخ زنجیری با ادغام سیستم های هیدرولیک صورت گرفت. استفاده از هیدرولیک برای تأمین ارتباطات لودر باعث افزایش قدرت لودر می شود. از همه مهمتر ، لودرها می توانند فشار را به سطل وارد کنند ،

و توانایی آنها را در حفاری زمین فشرده بسیار افزایش می دهد. بیشتر لودرهای چرخ زنجیری بر اساس معادل بولدوزر ساخته شده بودند.

وزن موتور همراه با اجزای لودر سنگین هنوز در نیمه جلوی پیست ها بود. این امر مشکلات زیادی را در زمینه سایش سنگین چرخ های بیکار جلو و به طور کلی دستگاه ایجاد کرده است. لودر چرخ زنجیری کاترپیلار 983 ، دومین لودر زنجیری بزرگ ساخته شده تا کنون ، به دلیل سایش سنگین زیربغل معروف بود.سیستم درایو هیدرواستاتیک دومین نوآوری عمده ای بود که در طراحی لودرهای ردیابی تأثیرگذار بود.

لودر زنجیری و ورود بیل های مکانیکی

لودرهای ردیابی با استفاده از انتقال هیدرواستاتیک و کنترل های الکترو هیدرولیکی برای افزایش کارایی ، به ماشین های بسیار پیشرفته تبدیل شده اند. تا زمان افزایش محبوبیت بیل ، لودرهای چرخ زنجیری از نظر حفاری و بارگیری مشاغل رقابت کمی داشتند.

لودر زنجیری و بلدوزرها

Track Loaders شباهت زیادی به بولدوزر دارد و می تواند کارهای مشابهی را نیز انجام دهد. بولدوزرها فقط فشار می آورند و برش میدهند ، آنها نمی توانند مواد را در یک کامیون بارگیری کنند. لودرهای ترکیبی از لودر جلو و بولدوزر هستند.

این لودر به علت نوع ساختش در مناطق گل آلود و لغزنده به آن قابلیت کنترل و عملکرد می دهد. عملکرد لودر به آن اجازه می دهد تا مواد را جمع کرده و درست مانند یک لودر جلویی در یک کامیون بار را خالی کند.

لودرهای چرخ زنجیری را اغلب می توان در صنعت حمل و نقل زباله یافت. Caterpillar 953C برای این نوع کارها دسته یندی شده است.

در محل های دفن زباله می توان مواد زائد را به ماشین های متراکم کننده ، پخش ، خرد کردن و تسطیح و ایستگاه های انتقال پیدا کرد ، کار اغلب مرتب سازی ، خرد کردن و بارگیری است.

کاربر گرامی در این مقاله آشنایی با لودر زنجیری پیدا کردید . شما می توانید برای آگاهی بیشتر در موردخرید قطعات یدکی لودر و نیز خرید آنلاین از سایت روت کالا که یکی از بزرگترین پلت فرم های آنلاین ایران می باشد ، کانالی امن و راحت برای خرید آنلاین قطعات راهسازی پیدا کنید از جمله خدمات این سایت حمل رایگان در سراسر کشور و ضمانت بازگشت کالا است .

و نیز گروه پشتیبان روت کالا همیشه پاسخگوی شما عزیزان خواهد بود .

لطفا قبل از خرید کالا با تیم فروش تماس بگیرید. 02166699599 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *