25 مدل تجهیزات راهسازی و ساختمانی که در مورد محبوبیت آن نمی دانستید : پیشرفت های بشر در عصر حاضر به عوامل زیادی بستگی داشته است ولی تجهیزات راهسازی و ساختمانی نقش بسیار موثری در این امر دارد. کافی است نگاهی دقیق به اطراف خود بیاندازید تا ضرورت این تجهیزات از خانه ای که در آن ساکن هستید تا مسیری که شما را هر روز به محل کارتان می رساند را ببینید. در این مقاله ما به 35 مدل ماشین آلات راهسازی و تجهیزات ساختمانی می پردازیم که بسیار محبوب هستند.

1.بولدوزر

همان تراکتورهای قدیمی که در مزارع کشاورزی قرار داشت با یک سری تغییرات در ظاهر و افزایش قدرت موتور تبدیل به نمونه امروزی خود شده است بلدوزرها برای زمین‌های ناهموار و سفت جهت زیر سازی کاربرد دارد. که در قسمت عقب خود دارای تیغه است که خاک را بوسیله آن شکاف می دهد. این تانک عظیم پر قدرت در عملیات عمرانی و سد سازی کاربرد فراوانی دارد.

2.گریدر

یک ماشین سنگین که در عملیات جاده ای برای ایجاد سطوح صاف برای پخش آسفالت استفاده می شود. گریدرها به طور کلی براساس آرایش قاب آنها به دو دسته تقسیم می شود: 1.گریدر قاب سخت 2. گریدر قاب مفصلی. گریدرها برای کندن مسیر انواع جویبارها کاربرد دارد.

3.کارخانه ساخت آسفالت

ساخت آسفالت مستلزم ترکیب تعدادی از سنگ‌دانه‌ها، شن و ماسه می باشد که به نسبت‌های صحیح، حرارت‌دهی و در نهایت پوشش داده شده با چسب، که معمولاً برپایه قیر است. کارخانه آسفالت به دو دسته تقسیم می شود: 1. دسته ای 2. مخلوط یا پیوسته.

کارخانه ساخت آسفالت
کارخانه ساخت آسفالت

4.فینیشر آسفالت

دستگاهی است که آسفالت و بتن آماده شده را در میزان دقیق و مناسب بر روی سطح جاده ها پهن می کند و در پایان با یک غلطک سطح مورد نظر را صاف و می کوباند. فینیشرها انواع محتلفی دارند که هر کدام دارای کاربردی متفاوت است که در سه دسته قرار می گیرد: 1. فینیشر آسفالت ، بتن و مواد پلیمری.

 فینیشر آسفالت
فینیشر آسفالت

5.تله هندلر

یا همان لیفتراک تلسکوپی، دستگاهی است که بیشتر شبیه جرثقیل می باشد تا یک لیفتراک زیرا دارای یک بوم تلسکوپی است. این دستگاه دارای کارایی و قابلیت‌های زیادی است و در زمینه پروژه های عمرانی و ساختمانی و همچنین مصارف کشاورزی کاربرد فراوان دارد.

 تله هندلر
تله هندلر

6.دامپتراک

همان کامیون‌های قدرتمند و غول پیکر هستند که توانایی حمل بار بیشتر و جا به جایی بهتری را دارا می باشند. دامپتراک ها در معادن و پروژهای بیرون شهری برای حمل انواع شن و ماسه، باطله های معدنی ، حمل انواع سنگ و مواد معدنی مورد استفاده است.

 دامپتراک
دامپتراک

7.بیل مکانیکی

یکی از پر کاربردترین دستگاه‌های راهسازی در حال حاضر بیل ها هستند و در سه دسته وزنی قرار دارند دسته اول با وزن استاندارد دسته دوم با وزن متوسط و در آخر با وزن سنگین که هر کدام دارای شرایط خاص برای انواع پروژه ها می باشد. از جمله کاربرد های بیل مکانیکی : حفر انواع کانال‌ها،محوطه سازی، جابه‌جایی اوارها ، لایروبی رودخانه و غیره می باشد.

8.غلتک

این وسیله در جهت فشرده سازی انواع شن و ماسه و یا خاک استفاده می شود و یکی از مهمترین ادوات راهسازی به حساب می آید غلتک ها برای دفع زباله و یا در زمینه کشاورزی نیز مورد استفاده است.

9.لودر چرخ لاستیکی

لودرها انواع مختلفی دارند که معروف ترین آنها لودر های چرخ لاستیکی و چرخ زنجیری است که هر کدام مصارف متفاوتی دارند ولی لودر‌های چرخ لاستیکی بسیار کم وزن تر و منعطف تر از مدل زنجیری است و برای حمل انواع مواد معدنی ، مصالح ساختمانی، حفر خندق و یا خاکریز و همچنین در پروژه‌های لوله گذاری استفاده می شود.

10.جرثقیل

جرثقیل ها ماشین هایی هستند که بوسیله بازوهای بلندی که دارند می توانند اجسام را بر روی زمین بالا و به پایین ببرند بیشترین کاربرد این محصول در پروژه‌های ساختمانی و سازه‌های عظیم می باشد که دارای انواع مختلفی است برای نمونه جرتقیل های ثابت و متحرک و یا سقفی.

11.لیفتراک

این دستگاه برای جابه‌جایی انواع کالاها و یا اجسام و در انبار داری های بزرگ و پروژه‌های عمرانی استفاده می شود. که انواع مختلفی دارد که براساس نوع موتور تقسیم بندی می شود.1.دیزلی 2.بنزینی 3.گازی 4. الکتریکی.

12.بکهو

زمانی که لودر و بیل را با یکدیگر ادغام شود تبدیل به بکهو می شود این دستگاه دارای دو قسمت مجزا ست یکی از قسمت ها تمامی اتصالات بیل مکانیکی را دارد و قسمت دیگر تمام اتصالات لودر را دارا می باشد و صندلی آن به صورت 360 درجه می چرخد و دسترسی را برای راننده بسیار آسان می نمایید. این دستگاه کاربرد عملیاتی در پروژه‌های کوچک و متوسط را دار است.

 بکهو
بکهو

13.دستگاه حفاری و شمع زنی

در زمان اجرا پروژه‌های ساختمانی برای آنکه از هر گونه نشست خاک و مشکلات عدم مقاومت خاک جلوگیری شود از دستگاه‌ شمع زنی استفاده می نمایند تا با حفر زمین در مقیاس‌های دقیق که بوسیله متخصصان صورت می گیرد. این مشکلات را به حداقل می برساند.

دستگاه حفاری و شمع زنی
دستگاه حفاری و شمع زنی

14.اسکریپر

نوعی ماشین خاکبرداری چند منظوره که برای زمین‌های کشاورزی و ساخت انواع سایت عمرانی و همچنین سد سازی کاربرد دارد، مهمترین عملکرد آن صاف کردن زمین می باشد و برای زمین‌های ناهموار بسیار مناسب است.

 اسکریپر
اسکریپر

15.فیلر بانچر

این دستگاه برای عملیات قطع درختان و برداشت درختان از زمین کاربرد دارد، فیلر بانچر با قطعه قطعه کردن درختان در امر جابه‌جایی و حمل آن نقش مهمی را ایفا می کند.

 فیلر بانچر
فیلر بانچر

16.میکسر بتن

همان مخلوط کننده بتن است تا بتوانند در زمان اجرا پروژه‌های ساختمانی از آن استفاده شود این کامیون دارای چرخنده در عقب دستگاه می باشد که به صورت متناوب در حال حرکت تا مخلوط سفت نشود. تا در زمان استفاده بتن از بین نرود در صورت توقف میکسر بتن به طور کامل بی استفاده می شود.

17.پمپ بتن

در زمان زیرسازی پروژه‌های ساختمانی برای تزریق بتن به بنای مورد نظر از پمپ بتن استفاده می شود این مدل پمپ‌ها دارای انواع مختلفی است : 1.پمپ کامیونی بوم دار 2.تراک میکسر 3.پمپ قابل حمل 4.پمپ بتن تونل.

18.جرثقیل لوله کشی

این وسیله برای لوله گذار‌ی در پروژه‌های نفتی یا انتقال گاز و آب کاربرد دارد و سرعت انتقال و لوله گذاری را چندین برابر می نماید. این جرثقیل‌ها قابلیت حمل لوله‌هایی به قطر 56 اینچ را دارا می باشند.

جرثقیل لوله کشی
جرثقیل لوله کشی

19.ترانچر

برای انواع کانال کشی یا کابل گذاری برق استفاده می شود و همچنین برای حفر انواع خندق این وسیله در ابعاد کوچکتر برای فضاهای سبز و محوطه سازی کاربرد فراوانی دارد.

 ترانچر
ترانچر

20.جرثقیل عرشه

در این مدل جرثقیل که از نوع متحرک است با پلت فرم کوچک وتا 360 درجه چرخش دارد. و برای کاربری‌های کوچک و کم حجم استفاده می شود. این جرثقیل برای پروژه هایی که نیاز به بلند کردن و انتقال مواد سنگین در اطراف مکان های نزدیک در یک سایت ساخت و ساز بهترین گزینه است.

 جرثقیل عرشه
جرثقیل عرشه

21.بوم لیفت

در زمان هایی که ما نیازمند تعمیرات در ارتفاع هستیم مثل تعمیر انواع دکل ها یا انواع کابل های از بوم لیفت کمک می گیریم زیرا توانایی جابه‌جایی افراد از روی زمین و همچنین بالابر بوم دارای باکتی است که می تواند دو کارگر را در خود جای دهد. و این امر کار تعمیرات فوری را آسان تر می سازد.

 بوم لیفت
بوم لیفت

22.لودر بابکت

مینی لودر یا همان Skid-steer loader یکی دیگر از ماشین آلات نیمه سنگین به حساب می آید و برای پروژه‌های کوچک و شهری مورد استفاده قرار می گیرد لودرها بابکت برای محوطه سازی و فضای سبز مورد استفاده قرار می گیرد.

23.آسفالت کن

این وسیله با رنده کردن آسفالت قدیمی و تراشیدن سطح آن ، جاده را برای ریختن آسفالت جدید آماده می سازد، آسفالت کن یکی از مهمترین ماشین آلات برای راهسازی به حساب می آید.

 آسفالت کن
آسفالت کن

24.هاولر مفصلی

کامیون مفصلی یا همان کمپرسی است با وزن سنگین که در مناطق بسیار ناهموار کاربرد فراوانی دارد این دستگاه دارای یک مفصل محوری است که بدان قابلیت تحریک بارها را می دهد. و این دستگاه را بسیار انعطاف پذیر نموده.

هاولر مفصلی
هاولر مفصلی

25.جرثقیل تلسکوپی

این دستگاه شکلی از جرثقیل سنگین مجهز به بوم بزرگ است که در آن چندین سیلندر هیدرولیک یکی در داخل دیگری است که بوم اجازه افزایش یا کاهش طول آن می شود همانند تلسکوپ.

 جرثقیل تلسکوپی
جرثقیل تلسکوپی

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و همچنین آشنایی با دنیای ماشین آلات راهسازی و خرید انواع قطعات کافی است به سایت روت کالا مراجعه نمایید تا از به روزترین مقالات دنیا و همچنین خرید بدون واسطه به صورت آنلاین بهرمند شوید گروه پشتیبان روت کالا همیشه پاسخگو به شما کاربران می باشند.

لطفا قبل از خرید کالا با تیم فروش تماس بگیرید. 02166699599 

whatsApp: 0912 150 34 86


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *