بزرگترین معادن طلای جهان کجاست؟ طلا فلز بسیار ارزشمندی است به همین جهت داشتن اطلاعات در مورد این فلز حائز اهمیت است همچنین بیشتر ماشین آلات معدنی و سنگین در این صنعت پر سود به کار می رود. استخراج طلا دارای ابعاد اقتصادی بسیار خوبی برای هر کشوری می باشد. در این مقاله ما براساس میزان ذخیره طلا هر معدن که به تازگی به روز رسانی شده است. ده معدن برتر جهان را بررسی و معرفی می نماییم.

1.معدن طلای گراسبرگ

معدن طلای Grasberg که در سال 1988 کشف شد، در استان پاپوآ اندونزی است. این معدن طلا تا به امروز بیش از 50 میلیون اونس طلا و بیش از 30 میلیارد پوند مس تولید کرده است. که آن را به بزرگترین معدن طلا و مس در جهان تبدیل کرده است. منطقه معدنی Grasberg از یک معدن روباز و چهار معدن زیرزمینی تشکیل شده است که برای بیش از 30000 کارگر کار می کند.

 معدن طلای گراسبرگ
معدن طلای گراسبرگ

2. معدن طلای مورنتو

معدن Muruntau در منطقه ناوی ازبکستان واقع شده است. این معدن طلا با بیش از 3.3 کیلومتر طول و 0.6 کیلومتر عمق با برنامه ای برای افزایش عمق به بیش از یک کیلومتر، یکی از عمیق ترین معادن روباز در جهان است. معدن Muruntau هر سال تقریباً 2 میلیون اونس طلا تولید می کند و از سال 1967 شروع به کار کرده است.

معدن طلای مورنتو

3.معدن اولمپیادا

معدن طلای Olimpiada که در منطقه کراسنویارسک در شرق سیبری روسیه واقع شده است که در سال 1966 افتتاح شد. بزرگترین معدن طلای روسیه است و در این لیست به عنوان یکی از بزرگترین معادن طلا در جهان قرار دارد. این معدن متعلق به چهارمین تولیدکننده بزرگ طلا در جهان، پولیوس است. تولید طلای اولمپیادا بیش از نیمی از تولید طلای این شرکت را تشکیل می دهد و بیش از یک میلیون اونس طلا در سال تولید می کند.

معدن اولمپیادا
معدن اولمپیادا

4. معدن پوئبلو ویه خو

معدن طلای Pueblo Viejo در جمهوری دومینیکن در 100 کیلومتری شمال غربی پایتخت، سانتو دومینگو قرار دارد. این معدن نزدیک به یک میلیون اونس طلا در سال 2019 تولید کرد که نسبت به 600000 اونس طلای کشف شده در سال 2018 افزایش قابل توجهی داشت. مالکیت این معدن بین باریک گلد که 60 درصد مالکیت دارد و نیومونت گلدکورپ که مالک 40 درصد دیگر است، است.

معدن پوئبلو ویه خو
معدن پوئبلو ویه خو

5.معدن طلای کورتز

معدن طلای کورتز در نوادا، ایالات متحده آمریکا واقع شده است و فعالیت خود را در سال 1969 آغاز کرد. این معدن شامل سه کانسار – Pipeline و South Pipeline است که هر دو معادن روباز هستند، همراه با Cortez Hills که دارای عملیات معدنی روباز و زیرزمینی است. . معدن طلای کورتز در سال 2019 بیش از 950000 اونس طلا تولید کرد و آن را به پنجمین معدن طلای بزرگ تا به امروز تبدیل کرد.

 معدن طلای کورتز
معدن طلای کورتز

6.معدن طلای لیهیر

در جزیره لیهیر در پاپوآ گینه نو در استان ایرلند نو واقع شده است. ذخایر طلا بر روی یک دهانه آتشفشانی فعال و خاموش از نظر زمین گرمایی واقع شده است که از سال 1997 در حال بهره برداری بوده است. معدن طلای لیهیر بیش از 800000 اونس طلا در سال 2019 تولید کرده است که برای بیش از 4500 کارمند کار فراهم می کند که 90 درصد آن را مردم محلی پاپوآ نیو تشکیل می دهند.

 معدن طلای لیهیر
معدن طلای لیهیر

7. معدن طلای کارلین ترند

در نوادا، ایالات متحده آمریکا قرار دارد. که بیش از 60 کیلومتر طول و 8 کیلومتر عرض دارند. تعدادی معدن روباز از جمله چاله های کارلین، مهاجر، معدن طلا و سیلوستار و همچنین چهار معدن زیرزمینی به نام های کارلین شرق، دیپ پست، چوکار و لیویل است. عملیات استخراج زیرزمینی در سال 1944 آغاز شد، در حالی که استخراج معادن روباز تا سال 1965 آغاز نشده بود. تا به امروز منجر به تولید بیش از 70 میلیون اونس طلا شده است.

8. معدن کیبالی

معدن طلای کیبالی در نزدیکی شهر دوکو در جمهوری دموکراتیک کنگو است. کیبالی یک معدن روباز و زیرزمینی است که در طی سال‌های 2018 و 2019 بیش از 800000 اونس طلا تولید کرده است. این معدن به عنوان یکی از خودکارترین معادن زیرزمینی شناخته می شود که شبیه‌سازهای آموزشی کامیون و مته را اجرا می‌کند و ردیابی ایمنی و کنترل تقاضای تهویه برای کارکنان شاغل را دارا است. و یکی از به روزترین و پیشرفته ترین معادن جهان است.

معدن کیبالی
معدن کیبالی

9. معدن کادیا ایست

معدن طلای Cadia East در دره Cadia در نیو ساوت ولز، استرالیا می باشد. این معدن در سال 2019 بیش از 800000 اونس طلا تولید کرد. این رکوردی که قبلاً در اختیار معدن طلای بودینگتون استرالیای غربی بود.که بعد از آن معدن طلای Cadia East را به بزرگترین معدن طلای زیرزمینی استرالیا تبدیل کرد. آغاز تولید تجاری در سال 1999 منجر به کشف بیش از 8 میلیون اونس طلا تا به امروز شد.

10. معدن طلای بودینگتون

واقع در استرالیای غربی، تا سال 2019 بزرگترین معدن طلای استرالیا بود که معدن طلای Cadia East این عنوان را ربود. معدن بودینگتون در سال 1987 عملیات روباز را آغاز کرد اما در سال 2001 و قبل از بازگشایی در سال 2010 تحت تعمیر و نگهداری قرار گرفت. این معدن در حال حاضر حدود 700000 اونس طلا در سال تولید می کند.

معدن طلای بودینگتون
معدن طلای بودینگتون

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و همچنین آشنایی با دنیای ماشین آلات راهسازی و خرید انواع قطعات کافی است به سایت روت کالا مراجعه نمایید تا از به روزترین مقالات دنیا و همچنین خرید بدون واسطه به صورت آنلاین بهرمند شوید گروه پشتیبان روت کالا همیشه پاسخگو به شما کاربران می باشند.

لطفا قبل از خرید کالا با تیم فروش تماس بگیرید. 02166699599 

whatsApp: 0912 150 34 86

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *