4 عامل اصلی که باعث خرابی سیستم هیدرولیک می شود : سیستم هیدرولیک یکی از مهم ترین و پرکاربردترین سیستم ها می باشد. و به همین علت عیب یابی آن نیازمند یک فرد متخصص است. عوامل مختلفی در این زمینه نقش دارد که شامل : موتور، پمپ، سوپاپ‌ها و … می باشد. در این مقاله ما به نکاتی بسیار مهم در مورد این علائم و نشانه‌ها می پردازیم تا هزینه های جانبی دستگاه کاهش یابد تا در بهترین زمان ممکن از یک متخصص کمک بگیرید.

 سیستم هیدرولیک
سیستم هیدرولیک

1.آلودگی سیستم هیدرولیک بوسیله آب ، هوا و روغن

آب و هوا هر دو از عوامل بسیار مهم به حساب می آیند و نزدیک به 80 تا 90 درصد موارد خرابی به علت ورود این دو آلودگی به داخل سیستم هیدرولیک می باشد.

کاویتاسیون : در تمامی سیستم های هیدرولیک از روغن استفاده می شود که این روغن دارای 9 درصد هوای محلول می باشد که در طولانی مدت منجر به ایجاد حباب هایی می شود که در اثر فشار و بوجود می ید که این حباب ها منجر به فرسایش قطعات میگردد.

هواگیری:زمانی که هوا از یک منبع خارجی وارد سیستم هیدرولیک می شود که دلایل آن می تواند شل بودن اتصالات و شلنگ‌های سیستم باشد باعث بروز مشکل و منجر به صدایی مانند صدای ضربه زدن می شود.

آلودگی آب: یکی دیگر از مشکل‌های رایج سیستم می باشد که به دلیل دما و تغییرات دمایی می تواند منجر به اکسیداسیون و فرسودگی شود که رنگ شیری آب می تواند این آلودگی را نشان دهد.

2. تغییرات دمایی

تغییرات شدید دمایی در مدت زمان کوتاه و به صورت کاملا محسوس سیستم هیدرولیک را دچار آسیب می نمایید. زمانی که خیلی گرم یا خیلی سرد کار میکند قطعا در طولانی مدت آسیب زا است.

رقیق شدن سیالات داخل سیستم هیدرولیک : گرما عامل اصلی است و این امر از روانکاری سیالات جلوگیری می نماید و احتمال نشت مایعات را به بیرون از سیستم را افزایش می دهد.

اکسیداسیون سیالات سیستم هیدرولیک :گرما شدیدمی تواند این روند را سرعت ببخشد و این امر منجر به گرفتگی در سیستم هیدرولیک می شود که بر جریان این سیستم اثر می گذارد و همچنین دفع گرما را کاهش می دهد.

غلیظ شدن سیالات: سرما ویسکوزیته روغن را افزایش می دهد و رسیدن روغن را به پمپ را کاهش می دهد این امر منجر به آسیب در قطعات سیستم می شود.

3. استفاده از روغن‌های بی کیفیت و نامرغوب

کیفیت سطح روغن در عملکرد و بهروری بیشتر سیستم هیدرولیک اهمیت زیادی دارد زیرا در طولانی مدت از هرگونه هزینه جانبی جلوگیری می نماید. فیلتراسیون نامناسب و روغن بی کیفیت منجر به آسیب‌های جدی به سیستم هیدرولیک می شود در این زمینه محصولات با کیفیتی وجود دارد که می تواند در برابر سایش و تغییرات دمایی مقاومت فوق العاده نشان دهد.

4.خطاهای نیروی انسانی

یکی از دلایل مهم در این زمینه خطاهای نیروی انسانی است زیرا همین تنظیم نبودن فشار سیستم هیدرولیک ناشی از خطای انسانی و نبود نیرو متخصص و ماهر در این زمینه است.

نصب های معیوب: نصب نادرست هر جزء در یک سیستم هیدرولیک می تواند منجر به خطاهای شدید شود. به عنوان مثال، محور پمپ ممکن است در جهت اشتباه بچرخد و بر افزایش فشار تأثیر منفی بگذارد، یا ممکن است لوله‌ها به درستی نصب و آب بندی نشدن که منجر به نشتی شود.


قطعات ناسازگار: یک نیرو غیر متخصص و ناشی ممکن است اجزا را ناهماهنگ کنار هم قرار دهند که منجر به هزینه های گزافی شود.


تعمیر و نگهداری نادرست : استفاده بیش از حد و خارج از توان سیستم هیدرولیک یا عدم انجام تعمیر و نگهداری منظم، برخی از شایع ترین علل آسیب سیستم هیدرولیک است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و همچنین آشنایی با دنیای ماشین آلات راهسازی و خرید انواع قطعات کافی است به سایت روت کالا مراجعه نمایید تا از به روزترین مقالات دنیا و همچنین خرید بدون واسطه به صورت آنلاین بهرمند شوید گروه پشتیبان روت کالا همیشه پاسخگو به شما کاربران می باشند.

لطفا قبل از خرید کالا با تیم فروش تماس بگیرید. 02166699599 

whatsApp: 0912 150 34 86

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *