6 نکته طلایی در زمان سرویس و نگهداری انواع بیل مکانیکی‌ها: ماشین آلات راهسازی در هر مدل و ساختاری که هست. در معرض آسیب ، خرابی و از کار افتادگی‌ است. به علت شرایط سخت کاری در پروژه‌های راهسازی ، عمرانی ، معدنی. در بیشتر موارد این ماشین آلات در هوای بسیار گرم ویا بسیار سرد ، در زمین‌های سست و ناهموار و گلی ، شرایط اقلیمی و جوی سخت و پرتنش کاربرد دارند.

به همین علت در مدت زمان بسیار کم در صورت نداشتن یک برنامه و چک لیست تعمیر و نگه داری مناسب آسیب دیده و از کار می افتند. تعمیر و نگه داری مناسب، بهره وری سوخت را افزایش و هزینه‌های عملیاتی را کاهش همچنین خرابی قطعات و تجهیزات و هزینه اپراتور و دستمزد آن را کاهش می دهد.

6 نکته طلایی در زمان سرویس و نگهداری انواع بیل مکانیکی‌ها
6 نکته طلایی در زمان سرویس و نگهداری انواع بیل مکانیکی‌ها

1-راهنمای سرویس و نگهداری را حتما مطالعه کنید

تا با دستگاه از نظر ویژگی‌های ایمنی، ابزار دقیق، کنترل گر‌ها و در نهایت نکات مهم در مورد تعمیر و نگهداری دستگاه آشنا شوید.که تمامی بیل‌های مکانیکی دارای این دفترچه می باشند.که همیشه در دسترس است.

2-آیا از روغن باکیفیت و فیلتر‌های مناسب استفاده می نمایید ؟

استفاده از روغن‌های با کیفیت از تعمیرات گران قیمت در طولانی مدت جلوگیری می کند. یکی دیگر از عوامل تغییر فیلترها در فواصل زمانی مناسب باعث کاهش در مصرف سوخت و بالابردن عمر دستگاه می شود.

3-آیااز روغن هیدرولیک ضد فرسایش استفاده می نمایید ؟

اطمینان حاصل کنید که روغن هیدرولیک تمیز است و حاوی آب نیست. از روغن هیدرولیک با ویسکوزیته پایین (ISO درجه 32 یا 46) در دوره های سرد سال مانند زمستان و از روغن با ویسکوزیته بالا (ISO 68 یا 100) در دوره های گرم مانند تابستان استفاده کنید.

4-قبل از حرکت حتما موتور را گرم نمایید

موتور را به مدت 10 تا 15 دقیقه قبل از استفاده گرم نمایید. قبل از عملیات به مدت 10 تا 15 دقیقه با سرعت کم کار کنید. بازو و باکت را عمود بر زمین قرار دهید و فشار را در سیستم هیدرولیک آزاد کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به مقالات زیر مراجعه نمایید:

8 نکته کلیدی برای خرید انواع بیل مکانیکی در بازار

مقایسه بیل مکانیکی‌های کاترپیلار و کوماتسو

5-تمامی اتصالات را روزانه چک کنید

شیلنگ های هیدرولیک، سیلندرها و حفاظ های اتصالات بیل مکانیکی را به منظور بررسی آسیب یا سایش بیش از حد قبل از عملیات روزانه به صورت چشمی بررسی کنید.

6-یک قرارداد تعمیر و نگهداری با شرکت سازنده و یا یک تکنسین ضروری است

با ایجاد قرارداد به مدت طولانی از خرابی‌های و تعمیرات ناگهانی و پر هزینه جلوگیری می شود، این قرار داد باعث افزایش عمر دستگاه و قطعات آن می شود، زمان خرابی را به حداقل می رساندو بهره‌وری را افزایش می دهد.

سایت روت کالا اولین پلت فرم فروش انواع ماشین آلات راهسازی و قطعات انواع دستگاه‌های سنگین و نیمه سنگین در ایران می باشد. کافی است با گروه پشتیبان روت کالا تماس حاصل نمایید. تا از بهترین خدمات این سایت بهرمند شوید.

لطفا قبل از خرید کالا با تیم فروش تماس بگیرید. 02166699599 

whatsApp: 0912 150 34 86

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *