8 نکته کلیدی برای خرید انواع بیل مکانیکی در بازار: بیل مکانیکی‌ها یکی از پر کاربردترین ماشین آلات راهسازی در دنیا به حساب می آید و در بیشتر پروژه‌های عمرانی و معدنی کاربرد دارد به همین دلیل بسیار مورد توجه خریداران است. بیل‌ها در جابه‌جایی و حفاری پروژه‌ها نقش پر رنگی دارند به همین دلیل باید در هنگام خرید به نکاتی که بدان اشاره خواهد شد. دقت نمایید.

 خرید انواع بیل مکانیکی در بازار
خرید انواع بیل مکانیکی در بازار

1.وزن و کاربرد

بیل مکانیکی‌ها براساس وزن و کاربرد به سه دسته تقسیم می شوند: دسته اول مینی بیل‌ها ( 0-6 متریک تن؛ یا <13227 پوند) ،سایز متوسط ​​(6-10 تن متریک؛ یا 13227-22046 پوند) و استاندارد/اندازه کامل (10-90 تن متریک؛ یا 22046-198 پوند). بعد از این فاکتور می بایست به مقیاس و اندازه باکت یا سطل توجه ویژه داشت. برای مثال شما نمی توانید در یک پروژه معدنی که سطح ارتفاع دامتراک ها بسیار بالا می باشد از یک بیل مکانیکی مینی استفاده شود. انتخاب باید با دقت فراوان صورت گیرد.

2.انتخاب بیل مکانیکی براساس پروژه تعریف شده

بیل‌های چرخ زنجیری برای کاربری‌هایی که حجم کار بسیار زیاد است و زمین بسیار سست، مانند مناطق سیلابی و یا در مناطق جنگلی و سیلابی مناسب است. همچنین این مدل بیل در مناطقی با ناهمواری زیادی مانند گودال‌ها، پستی و بلندی‌های زیاد انتخاب می شود. در صورتی که بیل‌های چرخ لاستیکی بیشتر کاربرد درون شهری و سبک تری را دارد و در ساخت و ساز و امور شهری کاربرد مناسب است. یکی دیگر از ملاک‌های انتخاب بیل بزرگی و کوچکی پروژه است برای مثال در پروژه‌های راهسازی و کانال کشی و انتقال آب از بیل هایی مانند: pc200, pc220 , pc300 و برای پروژه‌های معدنی که نیازمند حمل مقداری بالایی سنگ معدنی است و همچنین حفر گودال‌های مخصوص معادن از بیل‌ها و شاول‌هایی استفاده می شود مانند: PC800, PC1250 .

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقالات زیر مراجعه کنید:

بیل مکانیکی بکهو چیست ؟وچه تفاوتی با بیل مکانیکی معمولی دارد ؟

بیل مکانیکی چرخ زنجیری چیست ؟

3.راحتی و ارگونومی

راننده و اپراتوری که نزدیک به 10 ساعت از روز خود را در کابین به سر می برد. برای بهره‌وری بهتر و کارایی بیشتر او از مدل دستگاه‌هایی استفاده شود که این نیاز را برای اپراتور تامین نمایید. کابینی که دارای مانیتوری باشد. که راننده بتواند تمای زوایای دستگاه و راه را رصد نماید. صندلی راحت و منعطف، سیستم تهویه مناسب تمامی این موارد در بالابردن راندمان کاری اپراتور تاثیر بسزایی دارد.

4.طول بوم

یکی از مهمترین قطعات بیل اندازه بوم است، بوم های بلند در بیل‌های مکانیکی بیشتر در زمینه لایه روبی رودخانه‌ها و مناطق سیلابی کاربرد دارد. و همچنین در کانال کشی‌های روستایی و کشاورزی در صورتی که بوم‌ها معمولی در امور شهری و یا در مناطق باکاربرد عمومی انتخاب می شود.

5.به هر گونه ترک و خمیدگی توجه ویژه داشته باشید

در این دو منطقه بیل هر گونه ترک و آسیبی نشان دهنده مشکلات بیل می باشد:

در بوم بالابر، بوم استیک و بوم باکت و اتصلات : در صورت مشاهد ترک و خمیدگی نشان دهنده آسیب زیاد دستگاه می باشد.

زیربندی : همچنین در زیربندی دستگاه وجود ترک نشان دهنده آن است که اپراتور با بی احتیاطی با دستگاه کار کرده و بیل دچار حادثه شده است. و این نشان دهنده آسیب داخلی بزرگتر است.

6.باکت بیل به دقت بررسی شود

در قسمت باکت به بررسی دقیق ناخن‌ها و کلنگی بپردازید هر گونه فرسایش و خرابی نشان دهنده عملکرد نامناسب بیل می باشد ولی تعویض و یا تعمیر این قسمت زیاد هزینه بر نمی باشد با در نظر گرفتن اینکه بیل کارایی خوبی دارد و زیاد از آن استفاده نشده فرسایش این قسمت نشانه خوبی نیست.

7.هیدرولیک دستگاه

تمامی اتصالات و لوله‌ها و شلنگ‌های هیدرولیک را بررسی کنید. همچنین پمپ هیدرولیک و اسلو رینگ به لحاظ هر گونه آسیب و نشتی چک شود، در صورت مشاهده نشتی و آسیب از فروشنده بخواهید که این مشکل را رفع نمایید. زیرا با یک تعمیر به راحتی مشکل حل خواهد شد.

8. از فروشنده با سابقه و مورد اعتماد خرید نمایید

به هر میزان در خرید دقت نمایید، اگر فروشنده و یا واسطه فردی قابل اعتماد نباشد. می تواند به راحتی شما را فریب دهد و در پایان با وجود صرف کردن هزینه زیاد دستگاه مورد نظر خود را بدست نیاورید. بنابراین کاربر گرامی در هنگام خرید انواع ماشین آلات راهسازی و همچنین بیل‌های مکانیکی سابقه شرکت فروشنده اهمیت وِیژه‌ای دارد زیرا بعد از خرید یک دستگاه راهسازی همه چیز به پایان نمی رسد، تازه این آغاز تعهدی بلند مدت است، از تامین قطعات، پاسخگویی به موقع و سایر خدمات. سایت روت کالا اولین پلت فرم فروش انواع ماشین آلات راهسازی و قطعات انواع دستگاه‌های سنگین و نیمه سنگین در ایران این مسیر را برای شما خریداران عزیز هموار نموده. کافی است با گروه پشتیبان روت کالا تماس حاصل نمایید. تا ازخدمات این سایت بهرمند شوید.

لطفا قبل از خرید کالا با تیم فروش تماس بگیرید. 02166699599 

whatsApp: 0912 150 34 86

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *