6 دلیل اصلی که باعث روشن نشدن موتورهای دیزلی در فصل سرما می شود: موتورهای دیزل دارای سیستم پیچیده تری به نسبت موتورها بنزینی است. به همین علت رفع نقص و عیب یابی آن به مراتب سخت تر و نیازمند تخصص و زمان بیشتری است. یکی از مهمترین مشکلات این موتورها استارت نخوردن موتور در فصول سرد سال می باشد. اغلب این اتفاق زمانی می افتد که هوا سرد است و دمای هوا به زیر صفر درجه رسیده . در این مقاله ما به بررسی این مشکل می پردازیم و راهکارهای مناسب را در اختیار شما کاربران قرار می دهیم. با ما همراه باشید.

موتور دیزل خودرو
موتور دیزل خودرو

1.موتور را قبل از حرکت گرم کنید

این امر در مورد انواع موتورهای دیزلی بسیار پر اهمیت است زیرا کارکرد این مدل موتور بر خوداشتعالی سوخت است تا دمای موتور به حد کافی نرسد هیچ اشتعالی صورت نمی گیرد و در هوای سرد این مشکل چندین برابر می شود پس قبل از ورود به فصل سرد سال سیستم انژکتور موتور را بررسی نمایید.

2.وضعیت باتری‌ها

موتورهای دیزلی برای فشرده سازی هوا تا حد زیادی به شارژ باتری قوی نیازمند است و انرژی باتری به میزان زیادی به دمای محیط بستگی دارد اگر ظرفیت و کارکرد باتری در دمای 20 درجه صد در صد در نظر بگیریم در دمای منفی 20 درجه این کارکرد و ظرفیت به نصف کاهش پیدا می کند. بنابراین بررسی به موقع قبل از رسیدن فصل سرما به صورت مرتب و روتین بسیار پر اهمیت است.

3.کیفیت سوخت

کیفیت سوخت را دمای تبخیر و ویسکوزیته آن تعیین میکند. در فصل سرد سال باید از سوخت‌های مخصوص این فصل استفاده کرد.زیرا در موتورهای بنزینی سوخت دارای هیدروکربن‌های کم جوش است که منجر به احتراق کامل در دمای پایین می شود. ولی این خاصیت را سوخت‌های دیزلی کمتر است ولی با افزودنی‌های این مشکل را رفع نمود.

4.بررسی سیستم سوخت رسانی

برای داشتن یک سیستم سوخت رسانی کارآمد می بایست فیلترهای مصرفی به موقع تعوض و انژکتورها تمیز نگه داشته شود همچنین مخزن سوخت بهتر است همیشه پر باشد در یک مخزن نیمه خالی مایعات سریعتر تشکیل می شوند و این امر در هوای با دمای پایین منجر به یخ زدگی می شود در نتیجه پمپ خراب شده و اختلال در خط سوخت به وجود می آید.

5.ویسکوزیته روغن

روغن با ویسکوزیته نامناسب در سیستم سوخت رسانی منجر به فرسایش اجزا و قطعات موتور می شود زیرا سرعت خوردگی و سایش را افزایش می دهد. به همین علت در فصل سرد سال از روغن با درجه ویسکوزیته مناسب استفاده شود.

6.تراکم در سیلندرها موتور

برای تامین فشار لازم برای احتراق سوخت، محفظه های احتراق باید محکم باشند. کاهش تراکم در یکی از سیلندرها، راه اندازی موتور را در هوای سرد بسیار دشوارتر می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و همچنین آشنایی با دنیای ماشین آلات راهسازی و خرید انواع قطعات آن کافی است به سایت روت کالا مراجعه نمایید تا از به روزترین مقالات دنیا و همچنین خرید بدون واسطه به صورت آنلاین بهرمند شوید گروه پشتیبان روت کالا همیشه پاسخگو به شما کاربران می باشند.

لطفا قبل از خرید کالا با تیم فروش تماس بگیرید. 02166699599 

whatsApp: 0912 150 34 86

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *