7 نکته که شما در مورد تعمیر و نگهداری انواع دیزل ژنراتورها نمی دانید؟ سرویس و نگهداری یکی از حیاتی ترین موضوعات برای انواع موتور‌ها می باشد که دیزل ژنراتورها از این امر مستثنی نیستند شما با خرید یک دیزل ژنراتور با لیست سرویس و نگهداری می توانید برای مدت زمان زیادی از آن محافظت نمایید. جالب است بدانید قبل از اعلام خرابی خود دستگاه 20 درصد از کارایی آن کاهش داشته است. که این سرویس و نگهداری براساس محیط کاری و نوع ژنراتور متفاوت است. برای مثال سرویس و نگهداری برای مناطق گرمسیری و کوهستانی کاملا متفاوت است. در این مقاله ما به تعدادی از این نکات خواهیم پرداخت.

7 نکته که شما در مورد تعمیر و نگهداری انواع دیزل ژنراتورها نمی دانید؟
دیزل ژنراتور کامینز

1.کنترل سطح روغن

سطح روغن موتور می بایست در زمان خاموش کردن ژنراتور در فواصل زمانی معین با استفاده از میله اندازگیری بررسی شود. اجازه دهید روغن در قسمت بالایی موتور به داخل میل لنگ تخلیه شود و توصیه های سازنده موتور را برای طبقه بندی روغن API و ویسکوزیته روغن را دنبال کنید.

با افزودن همان کیفیت و مارک روغن، سطح روغن را تا حد امکان نزدیک به علامت کامل روی میله اندازه گیری کنید. روغن و فیلتر نیز باید در فواصل زمانی مشخص تعویض شوند. تا از آسیب به ژنراتور جلوگیری شود.

2. رسیدگی به سیستم خنک کننده

بعد از روغن و بررسی سطح روغن یکی از مهمترین عوامل سیستم خنک کننده می باشد. زیرا در بیشتر مواقع ژنراتور‎ها به خاطره عملکردی که دارند تحت فشار و آسیب دمای بالا می باشند.

باید به این نکات توجه داشت: «بعد از خنک شدن موتور، درپوش رادیاتور را بردارید، و در صورت لزوم، مایع خنک‌کننده را تا زمانی که سطح آن حدود 3/4 اینچ شود، به آن مایع خنک کننده اضافه شود.» و نقش مهم‌تر این است که تعادل موتورهای دیزلی به یک مخلوط خنک‌کننده متعادل از آب نیاز دارد. مواد افزودنی ضد یخ و خنک کننده.

نمای بیرونی رادیاتور را از نظر وجود انسداد بررسی کنید و تمام کثیفی ها، کثیفی ها یا مواد خارجی را با یک برس یا پارچه نرم با احتیاط پاک کنید تا به باله ها آسیب نرسانید. در صورت لزوم ، از هوای فشرده کم فشار یا جریان آب در جهت مخالف جریان هوای معمولی برای تمیز کردن رادیاتور استفاده کنید.

توجه :

لطفاً درپوش فشار را از موتور داغ جدا نکنید. قبل از برداشتن درپوش فشار، صبر کنید تا دمای مایع خنک کننده به زیر 120 درجه فارنهایت (50 درجه سانتیگراد) برسد. زیرا اسپری یا بخار مایع خنک کننده گرم می تواند باعث آسیب شود.

3.بررسی سیستم سوخت رسانی

سیستم سوخت رسانی دیزل ژنراتورها براساس سوخت گازوئیل است به همین ترتیب می بایست فیلترهای سوخت در فواصل زمانی تعیین شده تعویض شود زیرا بخار آب ناشی از گازوئیل در مخرن جمع شده و بسیار آسیب زننده به کل موتور می باشد.

5.کنترل سیستم برق و باتری

اگر سطح شارژ باطری‌ها به سطح صفر برسد،سیستم برق ژنراتور به طور کامل از کار می افتد. بنابراین بازرسی منظم برای اطلاع از وضعیت فعلی باتری و جلوگیری از کاهش سطح باتری، باتری باید به طور کامل شارژ نگه داشته شود و به خوبی 40٪ تا 100٪ درصد را تامین نماید.

6. دیزل ژنراتور خود را همیشه تمیز نگه دارید

ژنراتور را همیشه تمیز نگه دارید به اتصالات، شیلنگ‌ها و تسمه‌ها هر روز نگاهی بیندازید تا مطمئن شوید هیچ گونه نشتی و چکه ای وجود ندارد بررسی ها مدوام شما را در برابر هزینه‌ها گزاف تعمیر و نگه داری مصون می دارد.

7.طول خط اگزوز بخش مهمی است

در صورت بروز هرگونه نشتی در طول خط اگزوز که معمولاً در نقاط اتصال، جوش ها و واشرها رخ می دهد. محل نشتی را بیابید و بلافاصله توسط تکنسین تعمیر کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و همچنین آشنایی با دنیای ماشین آلات راهسازی و خرید انواع قطعات آن کافی است به سایت روت کالا مراجعه نمایید تا از به روزترین مقالات دنیا و همچنین خرید بدون واسطه به صورت آنلاین بهرمند شوید گروه پشتیبان روت کالا همیشه پاسخگو به شما کاربران می باشند.

لطفا قبل از خرید کالا با تیم فروش تماس بگیرید. 02166699599 

whatsApp: 0912 150 34 86

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *