در واقع معنای لوگو کاترپیلار در گذشته نام این شرکت بود که با دست نوشته ای حلقه ای شبیه لاروی خزنده بود .ماشین آلات و سایر محصولات کاترپیلار رنگ زرد داشت زیرا این رنگ در در آرم Caterpillar نشان دهنده شادی و خوش بینی است. در حالی که رنگ
سیاه به معنای تعالی و قدرت است.

فرآیند شکل گیری لوگوی کاترپیلار
فرآیند شکل گیری لوگوی کاترپیلار

تاریخچه برند کاترپیلار

Caterpillar نام سازنده آمریکایی ماشین آلات ساختمانی است. که در سال 1925 در کالیفرنیا تاسیس شد. امروز این شرکت یکی از رهبران جهان است که محصولات خود را در سراسر جهان توزیع می کند. این شرکت به عنوان یکی از لیست های Fortune100 ، خدمات بیمه و مالی به مشتریان خود نیز ارائه می دهد. هویت بصری شرکت تولید کننده ماشین آلات سابقه طولانی و رنگارنگی دارد. تکامل آرم آن نشان دهنده پیشرفت و رشد نام تجاری این شرکت است و نشان می دهد که چگونه از یک کسب و کار کوچک به یک بازیگر بزرگ بین المللی تبدیل شد.

شکل گیری لوگوی کاترپیلار از سال 1925 – 1931

اولین لوگوی این شرکت از یک علامت و دو رنگ اصلی یعنی سیاه و سفید و یا قرمز بر روی خاکستری تشکیل شد شبیه به شبح لوگوی کاترپیلار بود و پاهای کاترپیلار در زیر کلمات مشخص بود و برای مدتی این لوگو به همین شکل باقی ماند.

 لوگوی کاترپیلار از سال 1925 - 1931
لوگوی کاترپیلار از سال 1925 – 1931

شکل گیری لوگوی کاترپیلار از سال 1931 – 1932

اولین طراحی مجدد توسط شرکت در سال 1931 انجام شد. لوگو تایپ موج با یک نمونه سختگیرانه و سنتی جایگزین شد. تصویر عنوان قرمز در حروف ریز شیک با میله های افقی گرد با هر دو حرف “R” ، بر اساس یک قلم سنتی مانند NoraPen Medium یا Gianotten Pro بود.
ترکیب رنگ قرمز و سفید نمادی از قدرت ، اشتیاق و انرژی شرکت بود و نشان دهنده تمایل آن برای رشد و ارائه محصولات جدیدو بهتر به مشتریان.

 لوگوی کاترپیلار از سال 1931 - 1932
لوگوی کاترپیلار از سال 1931 – 1932

لوگوی کاترپیلار در سال 1932 – 1957

رنگ لوگو تایپ در سال 1932 به سیاه تغییر یافت. و از آن زمان تا سال 1957 ، این شرکت حدود سه نسخه مختلف از این تصویر را داشت همه آنها به صورت تک رنگ و کم و بیش یک سبک بودند ، اما تا سال 1957 این نوشته با فونت sans-serif باریک و جمع و جورتر ، که مدرن و قوی می باشد. قلم نزدیک به Polyphonic بود.

لوگوی کاترپیلار در سال 1957 – 1967

طراحی مجدد سال 1957 سبک لوگوی کاترپیلار را تغییر داد. اکنون این آرم سیاه در تمام پایتخت ها با حروف ضخیم و خطوط متمایز خود با حروف کاملاً پررنگ و بدون خط sans-serif نمایان شد که شباهت زیادی به فیلموتیپ فورد دارد. این لوگو قدرتمند و حرفه ای ب نشان دهنده اقتدار و تخصص شرکت است ، در حالی که پالت رنگی تک رنگ نماد رویکرد و ارزش های سنتی شرکت بود.

لوگوی کاترپیلار در سال 1957 - 1967
لوگوی کاترپیلار در سال 1957 – 1967

لوگوی کاترپیلار در سال 1967 – 1989

طراحی مجدد سال 1967 اولین نشان را برای هویت بصری شرکت بود. اکنون لوگو با یک مربع سبز خزه ای همراه با یک دایره سفید روی آن همراه بود. این دایره دو خط داشت که قابل لمس بود یک خط عمودی ، آن را به دو قسمت مساوی تقسیم می کند ، و یک خطافقی ، نیمه راست را به دو قسمت تقسیم می کند. سه بخش سفید در پس زمینه سبز یک حرف تلطیف “C” را تشکیل می دهند.
اکنون این کتیبه با فونت صاف و براق sans-serif ، شبیه Eurostile Unicase Pro Regular است.
در برخی نسخه ها ، نمادی که در سمت چپ لوگو قرار دارد ، در یک پالت رنگی سیاه و سفید اجرا می شود.

 لوگوی کاترپیلار در سال 1967 - 1989
لوگوی کاترپیلار در سال 1967 – 1989

لوگویی که ما امروز می شناسم از کاترپیلار

لوگویی که همه ما امروزه می شناسیم در سال 1989 طراحی و این آرم از یک علامت کلیدی کاملاً جدید تشکیل شد ، که دارای یک عنصر گرافیکی ظریف و در عین حال قوی است. تصویر در تمام پایتخت ها با حروف درشت و ظریف sans-serif اجرا می شود که بسیار نزدیک به رنگ سیاه CG Triumvirate Inserat و Nimbus Sans L Cond است.
مثلث زرد و وسیع قسمت های پایین سه حرف اول را پوشانده است ، یک مفهوم روشن ایجاد کرده و آرم را منحصر به فرد و قابل تشخیص می کند.
برای نماد ، این شرکت فقط از حروف “CAT” با یک مثلث استفاده می کند ، که در یک پالت رنگ سیاه ، سفید و زرد اجرا می شود ، که نماد قدرت ، اعتماد به نفس و انرژی است.

لوگوی اصلی کاترپیلار
لوگوی اصلی کاترپیلار

معنای مثلث زرد در لوگوی کاترپیلار

مثلث زرد معروف فعلی که در حرف A قرار گرفته به معنای خوش بینی ، حمایت و انرژی است. وقتی فرصت پیوستن به نیروها با ترانسفورمرها: آخرین شوالیه به وجود آمد ، ما از این فرصت غافلگیر شدیم – و تصمیم گرفتیم همزمان با لوگوی خود کاری خاص و به یادماندنی انجام دهیم.

معنای مثلث زرد در لوگوی کاترپیلار
معنای مثلث زرد در لوگوی کاترپیلار

استراتژی‌های جدید شرکت کاترپیلار در مورد برند سازی

امروز کاترپیلار تصمیم گرفته لوگوهایی را جهت جدا سازی و نشانه محصولات متفارت را به وجود آورد و آرم زیر که به نمایش گذاشته شده است کاترپیلار در سال 2019 برای تولیدات ماشین آلات راهسازی خود استفاده نمود و ترکیبی از نشان کاترپیلار و حرف D که به صورت زیرکانه و حرفه ای در پشت لوگو طراحی شده و رنگ قرمز و توری داخل آن نشان دهنده بلدوزر های قدرتمند کاترپیلار و موتور های دیزل می باشد و همانطور که مشخص است کاترپیلار با بلدوزر D9 به شهرت رسید و این تعهد به D9 توانسته حس قدرت خوبی را به مشتری منتفل نماید.

لوگوی زیرکانه جدید کاترپیلار
لوگوی زیرکانه جدید کاترپیلار

کاربر گرامی شما می توانید برای آگاهی بیشتر در مورد خرید قطعات راهسازی و نیز خرید آنلاین از سایت روت کالا که یکی از بزرگترین پلت فرم های آنلاین ایران می باشد کانالی امن ، و راحت برای خرید آنلاین قطعات راهسازی پیدا کنید از جمله خدمات این سایت حمل رایگان در سراسر کشور و ضمانت بازگشت کالا و نیز گروه پشتیبان روت کالا همیشه پاسخگوی شما عزیزان خواهد بود .

لطفا قبل از خرید کالا با تیم فروش تماس بگیرید. 02166699599 

whatsApp: 0912 150 34 86

2 thoughts on “معنای لوگو کاترپیلار

  1. محمدجواد احمدزاده میگوید:

    عرض سلام،حدود 30 یا 35 سال قبل تو روزنامه برای لوگو کاترپیلار فراخوان داده بودید.من هم تو سن نوجوانی یه طرح دادم و ازمشهد پست شد.الان میخواستم بپرسم احتمالا بایگانی از اون موقع دسترس هست؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *