در واقع معنای لوگو کاترپیلار در گذشته نام این شرکت بود که با دست نوشته ای حلقه ای
شبیه لاروی خزنده نوشته شده بود. ماشین آلات و سایر محصولات کاترپیلار رنگ زرد بوده
و این رنگ در در آرم Caterpillar نشان دهنده شادی و خوش بینی است در حالی که رنگ
سیاه به معنای تعالی و قدرت است در اینجا میخواهیم به معنای لوگو کاترپیلار پی ببریم.

Caterpillar نام سازنده آمریکایی ماشین آلات ساختمانی است که در سال 1925 در کالیفرنیا تاسیس شد. امروز این شرکت یکی از رهبران جهان در بخش خود است که محصولات خود را در سراسر جهان توزیع می کند. این شرکت به عنوان یکی از لیست های Fortune100 ، خدمات بیمه و مالی به مشتریان خود نیز ارائه می دهد. هویت بصری شرکت تولید کننده ماشین آلات سابقه طولانی و رنگارنگی دارد. تکامل آرم آن نشان دهنده پیشرفت و رشد نام تجاری این شرکت است و نشان می دهد که چگونه از یک کسب و کار کوچک به یک بازیگر بزرگ بین المللی تبدیل شد.
برخی از آرم ها تفسیری گرافیکی از نام این شرکت بودند ، در حالی که برخی دیگر کاملاً نامی با هم مرتبط نبودند ، اما نشان دهنده یک مارک قدرتمند و حرفه ای بودند.
1925 – 1931
اولین آرم این شرکت از یک علامت کلمه در دو تغییر رنگ تشکیل شده بود – سیاه روی سفید ، یا قرمز روی خاکستری. این کتیبه موج می زد ، شبیه به شبح کاترپیلار بود و شکاف انتهای حروف برای پاهای موجود مخفی بود. این آرم برای مدت کوتاهی در شرکت باقی ماند و فقط اولین تلاش در لیست آرم ها و نشانه های بی شماری بود.

1931 – 1932

اولین طراحی مجدد توسط شرکت در سال 1931 انجام شد. لوگو تایپ موج با یک نمونه سختگیرانه و سنتی جایگزین شد. تصویر عنوان قرمز در حروف ریز شیک با میله های افقی گرد با هر دو حرف “R” ، بر اساس یک قلم سنتی مانند NoraPen Medium یا Gianotten Pro بود ، اما برخی از خطوط اصلاح شده است.
ترکیب رنگ قرمز و سفید نمادی از قدرت ، اشتیاق و انرژی شرکت جوان است و نشان دهنده تمایل آن برای رشد و ارائه محصولات جدید به مشتریان آنها است.

1932 – 1957

رنگ لوگو تایپ در سال 1932 به سیاه تغییر یافت. و از آن زمان تا سال 1957 ، این شرکت حدود سه نسخه مختلف از این تصویر داشته است ، همه آنها به صورت تک رنگ و کم و بیش یک سبک هستند ، اما تا سال 1957 این کتیبه به دست می آید فونت sans-serif باریک و جمع و جورتر ، که مدرن و قوی به نظر می رسید. قلم نزدیک به Polyphonic متراکم بود ، اما با تمام میله های افقی کوتاه شده.

1957 – 1967

طراحی مجدد سال 1957 سبک آرم کاترپیلار را کاملاً تغییر داد. اکنون این آرم سیاه در تمام پایتخت ها با حروف ضخیم و خطوط متمایز خود با حروف کاملاً پررنگ و بدون خط sans-serif نوشته شده است که شباهت زیادی به فیلموتیپ فورد دارد. این لوگو قدرتمند و حرفه ای به نظر می رسید ، نشان دهنده اقتدار و تخصص شرکت است ، در حالی که پالت رنگی تک رنگ نماد رویکرد و ارزش های سنتی گروه است.

1967 – 1989

طراحی مجدد سال 1967 اولین نشان را برای هویت بصری شرکت به ارمغان آورد. اکنون لوگو با یک مربع سبز خزه ای همراه با یک دایره سفید روی آن همراه بود. این دایره دو خط داشت ، از طریق آن لمس می کنید – یک عمودی ، آن را به دو قسمت مساوی تقسیم می کند ، و یک افقی ، نیمه راست را به دو قسمت تقسیم می کند. سه بخش سفید در پس زمینه سبز یک حرف تلطیف “C” را تشکیل می دهند.
در مورد نشان کلمه ، این کلمه هنوز در همه حروف بزرگ نوشته شده است ، اما با حروف مختلف. اکنون این کتیبه با فونت صاف و براق sans-serif ، شبیه Eurostile Unicase Pro Regular ، اجرا شده است.
در برخی نسخه ها ، نمادی که در سمت چپ لوگو قرار گرفته بود ، در یک پالت رنگی سیاه و سفید اجرا شد و حروف را کاملا متعادل کرد.

1989 – امروز

لوگویی که همه ما امروزه می شناسیم در سال 1989 طراحی شده است. این آرم از یک علامت کلیدی کاملاً جدید تشکیل شده است که دارای یک عنصر گرافیکی ظریف و در عین حال قوی است. تصویر در تمام پایتخت ها با حروف درشت و ظریف sans-serif اجرا می شود که بسیار نزدیک به رنگ سیاه CG Triumvirate Inserat و Nimbus Sans L Cond است.
مثلث زرد و وسیع قسمت های پایین سه حرف اول را پوشانده است ، یک مفهوم روشن ایجاد کرده و آرم را منحصر به فرد و قابل تشخیص می کند.
برای نماد ، این شرکت فقط از حروف “CAT” با یک مثلث استفاده می کند ، که در یک پالت رنگ سیاه ، سفید و زرد اجرا می شود ، که نماد قدرت ، اعتماد به نفس و انرژی است.

در آرم Caterpillar از فرم قلم اندکی اصلاح شده از خانواده حروف Helvetica استفاده شده است.

مثلث زرد معروف فعلی که در حرف A قرار گرفته به معنای خوش بینی ، حمایت و انرژی است. وقتی فرصت پیوستن به نیروها با ترانسفورمرها: آخرین شوالیه به وجود آمد ، ما از این فرصت غافلگیر شدیم – و تصمیم گرفتیم همزمان با لوگوی خود کاری خاص و به یادماندنی انجام دهیم.

معنای لوگو کاترپیلار

امروز کاترپیلار تصمیم گرفته لوگوهایی را جهت جدا سازی و نشانه محصولات متفارت را به وجود آورد و آرم زیر که به نمایش گذاشته شده است کاترپیلار در سال 2019 برای تولیدات ماشین آلات راهسازی خود استفاده نمده و ترکیبی از نشان کاترپیلار و حرف D که به صورت زیرکانه و حرفه ای در پشت لوگو طراحی شده و رنگ قرمز و توری داخل آن نشان دهنده بلدوزر های قدرتمند کاترپیلار و موتور های دیزل می باشد و همانطور که مشخص است کاترپیلار با بلدوزر D9 به شهرت رسید و این تعهد به D9 توانسته حس قدرت خوبی را به مشتری منتفل نماید.

کاربر گرامی شما می توانید برای آگاهی بیشتر در مورد خرید قطعات راهسازی و نیز خرید آنلاین از سایت روت کالا که یکی از بزرگترین پلت فرم های آنلاین ایران می باشد کانالی امن و راحت برای خرید آنلاین قطعات راهسازی پیدا کنید از جمله خدمات این سایت حمل رایگان در سراسر کشور و ضمانت بازگشت کالا و نیز گروه پشتیبان روت کالا همیشه پاسخگوی شما عزیزان خواهد بود .

لطفا قبل از خرید کالا با تیم فروش تماس بگیرید. 02166699599 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

[block id="pop-up"]