انواع بیل مکانیکی و کاربرد آن در پروژه های ساختمانی :

هنگامی که شما نیاز به برداشتن مقدار زیادی خاک دارید ، بیل مکانیکی در محل کار شما ضروری است. بیل ها از جمله وسایل نقلیه مشهور زمینی هستند که دارای یک سطل ، بازو ، کابین چرخان دارند . این اجزا قدرت و  قابلیت این تجهیزات سنگین امکان می دهد عملکردهای مختلفی از حفر ترانشه و شکافتن سخره ها  گرفته تا برداشتن زباله و حفر مین را انجام دهند .

بیل مکانیکی برای چه مواردی استفاده می شود؟

بیل ها  برای انواع نیازهای پیمانکاری و صنعتی و پروژه های ساختمانی  از جمله استخراج معادن ، راه سازی ، ساخت ساختمان ، تخریب ، حفاری ،جابه جایی شن و ماسه استفاده می شود.

بیلهای مختلفی وجود دارد – ماشینهای کوچکتر عملکردهای حفاری دارد در مقیاس های کوچکتر  ، در حالی که بیلهای بزرگتر ابزارهای مختلفی برای پروژه های سنگین دارند.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به این صفحات مراجعه کنید :

زمان اختراع بیل مکانیکی ؟

باکت بیل مکانیکی چیست ؟

متداول ترین انواع بیل مکانیکی عبارتند از:

بیل چرخ زنجیری، بیل های Dragline ، بیل های ساکشن، بیل های بوم بلند

بیل چرخ زنجیری

سیستم ردیابی زنجیره ای یک بیل به شما امکان می دهد در حفر ترانشه ها و اهداف استخراج به خوبی عمل کنید .برخلاف سایر بیل های بزرگ که با چرخ کار می کنند ، بیل زنجیری در دو مسیر بزرگ بی پایان کار می کنند بیل زنجیری اغلب در کارهای معدنی و ساخت و سازهای سنگین استفاده می شوند.،

این بیل مکانیکی که به عنوان بیل مکانیکی جمع و جور شناخته می شود ، از مکانیزم های قدرت هیدرولیکی برای برداشتن بقایای سنگین و خاک استفاده می کند.

سیستم چرخ زنجیره ای به آنها امکان می دهد تپه ها را با خطر کمتری تخریب کنن و مقیاس بندی کنند ، و آنها را برای درجه بندی مناطق تپه ای و محوطه سازی زمین های ناهموار مناسب می کند.

بیل چرخ زنجیری در حالی که سرعت کمتری نسبت به سایر خاکبرداری ها دارند ، تعادل ، انعطاف پذیری و ثبات بیشتری را ارائه می دهند.

بیل های Dragline

بیل مکانیکی Dragline یک بیل مکانیکی بزرگ است که با روندی متفاوت کار می کند. این تجهیزات از سیستم طناب بالابر استفاده می کنند که از طریق اتصال دهنده بالابر به یک سطل متصل می شود. طرف دیگر سطل به یک خط کش که از سطل به سمت کابین می رود چسبانده شده است.

طناب بالابر سطل را بالا می برد و پایین می آورد ، در حالی که خط کشنده سطل را به سمت راننده می کشد.

با توجه به وزن آنها ، دراج لاین ها اغلب در سایت جمع می شوند. سیستم منحصر به فرد این نوع بیل مکانیکی معمولاً در پروژه های بزرگ عمرانی استفاده می شود.

بیل های Dragline
بیل های Dragline

بیل های ساکشن

بیل مکش با استفاده از فشار کم و  فشار بالا برای پروژه زیرزمینی استفاده میشود وکارمکش را انجام می دهد .

این بیل مکانیکی  دارای یک لوله مکش است که می تواند هوا را تا 400 اسب بخار تأمین کند.

لوله که حاوی دندانهای تیز در لبه است ، خلاء ایجاد می کند که خاک و آوار را تا 200 مایل در ساعت به خود می کشد . بیل مکش برای کاربردهای ظریف زیرزمینی ایده آل است ، زیرا میزان آسیب را تا 50 درصد کاهش می دهد .

بیل های ساکشن
بیل های ساکشن

بیل های بوم بلند

همانطور که از نام آن پیداست ، این نوع  بیل مکانیکی  دارای بخش های بازو و بوم طولانی تر است. این طراحی امکان عملکرد بهتر را در مکانهایی که صعب العبور را فراهم می سازد .

بازوی قابل افزایش بیل مکانیکی می تواند به بیش از 100 فوت به صورت افقی برسد.

این بیل مکانیکی برای پروژه های تخریب مانند مچاله کردن  سازه ها و خراب کردن دیوارها  بهترین کاربرد را دارد. برای انجام کارهای اضافی مانند قیچی ، خرد کردن و برش ، می توان  با پیوندهای مختلفی  بر روی بازو سوار کرد .

بیل های بوم بلند
بیل های بوم بلند

پیوست ها و قطعات انواع بیل مکانیکی

قطعات بیل مکانیکی شامل سطل ، بازو ، بوم ، کابین ، موتور ، وزنه تعادل و قاب شیار است.

طراحی بیل مکانیکی اجازه می دهد تا تجهیزات ساخت و ساز برای بسیاری از اهداف  استفاده شود. سیلندرهای هیدرولیکی ، بوم ها ، بازوها و اتصالات ویژگی های حفاری و نگهداری را فراهم می کنند ، سکوی چرخشی و چرخ ها تحرک لازم را برای بلند کردن و از بین بردن آوار از محل کار فراهم می کنند.

بیل مکانیکی از انواع اتصالات هیدرولیکی استفاده می کنند که اهداف مختلفی را دنبال می کنند. علاوه بر یک سطل ، سایر ضمیمه های متداول شامل یک سیلندر ، شکن ، گراپل ، سوزن ، چراغ و کوپلینگ سریع

باکت

باکت ها متداول ترین ضمیمه هایی است که در بیل مکانیکی دیده می شود. این اتصالات فولادی دارای لبه های دندان مانند هستند که می توانند قابلیت حفاری و پیمایش را فراهم کنند.

باکت ها انواع مختلفی دارند. معمول ترین سطل های خندقی – که برای درجه بندی سنگ ها طراحی شده است – و باکت های ترانشه ای که برای حفر ترانشه استفاده می شود.

باکت بیل مکانیکی
باکت بیل مکانیکی

اوگر

متصل کردن auger به شما اجازه می دهد که  زمین را  سوراخ کنید . با اتصال مدارهای هیدرولیکی ، این اتصالات مارپیچی توانایی دستیابی به اشیا و سوراخ کردن عمیق را دارند.  برای شرایط مختلف حفاری و زمین های مختلف دارای مشخصات و اندازه های مختلف هستند – طول آنها از 4 اینچ تا 50 اینچ است و می توانند تا 32 فوت حفر کنند.

 auger
auger
auger
auger

چکش هیدرولیک

چکش هیدرولیک شبیه جک ها هستند اما اندازه آنها بسیار بزرگتر است. با استفاده از توانایی تأمین انرژی حداکثر 1000 پوندی ، از این اتصالات برای شکستن در سطوح سخت تری مانند سنگ و بتن استفاده می شود.

چکش هیدرولیک
breaker

باکت قفلی

باکت قفلی به اپراتورهای بیل مکانیکی اجازه می دهند تا مواد بزرگی مانند کنده های درخت و بتن را که بیش از حد یک سطل بزرگ هستند ، بردارند. گیره ها به راحتی قابل اتصال و جدا شدن از بیل  ها هستند.

باکت قفلی
باکت قفلی

کوپلر

کوپلر یا اتصال دهنده ها به شما امکان می دهند بدون نیاز به فرد دیگر  سریع بین ابزارها و پیوست ها جابجا شوند . این امر برای شما که همیشه در حال کار در سایت های مختلف ساختمانی هستید بسیار مهم و حیاتی می باشد .

Coupler
Coupler

اگرقطعات یدکی بیل مکانیکی را می خواهید خریداری کنید می توانید به سایت  روت کالا مراجعه کنید تا اطلاعات دقیق تری در این خصوص در اختیار شما قرار بگیرد.

گروه پشتیبان روت کالا همیشه پاسخگوی شما عزیزان خواهد بود .

لطفا قبل از خرید کالا با تیم فروش تماس بگیرید. 02166699599 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *