حتما برای شما پیش آمده زمانی که در پشت بیل مکانیکی یا هر نوع ماشین الات راهسازی نشسته اید .ناگهان چراغی در پشت فرمان روشن می شود و شما در مورد مشکلی که در دستگاه بوجود امده هشدار می دهد .حالا دقیقا وظایف ای سی یو چیست؟آیا می دانید ECU چیست ؟ محل قرار گیری ECU در ماشین آلات راهسازی کجاست ؟ و اصلا چرا اینقدر قطعه با ارزشی به حساب می آید ؟

ECU در ماشین آلات راهسازی چه عملکردی دارد :

(ecu (Electronic Control Unit در حقیقت مغز ماشین الات راهسازی به حساب می آید . و بدن بدون مغز یعنی هیچ به زبان ساده ماشین آلات راهسازی بدون ECU یعنی هیچ . ای سی یو قطعه ای که از قبل برنامه ریزی شده تا بتواند دستگاه شما را به صورت دقیق و یکپارچه کنترل کند و اگر دچار مشکل شد .سریع اپراتور را در جریان بگذارد . ECU ها دارای ریز پردازش گر هایی درتمام نقاط حساس ماشین الات راهسازی هستند و همانند سلول های عصبی در بدن که به شما سریع مکان درد را نشان میدهد این ریز پردازش گر ها عملکردش چنین می باشد .

ایده ECU از کجا شکل گرفت :

به علت وجود الودگی ها زیست محیطی که ماشین الات راهسازی یکی از دلایل آن بودن کمپانی های راهسازی به فکر قطعه ای در ماشین الات راهسازی افتادند که بتواند میزان احتراق سوخت را پایین بیاورد . و الودگی های زیست محیطی را کاهش دهد که این هدف منجر به وجود آمدن ECU ها شد . که در اواسط قرن بیست و یکم و طریق کمپانی های امریکایی به موفیقیت پیوست .

خطاهای ECU

همانطور که می دانید ECU ها در حقیقت کار اصلیشان نشان دادن خطاهای ماشین آلات راهسازی می باشد ولی کاهی اوقات این مغز دستگاه خودش دچار ایراد یا مشکل می شود و اینبار خطاهای بی مورد را گزارش می دهد .که در صورت وقوع چنین مواردی می بایست دستگاه راهسازی خود را به یک متخصص ماشین آلات راهسازی نشان دهید تا اقدامات لازم را اجرا کند . و متخصص با به همراه داشتن دیاگ می تواند این کار را انجام دهد . لارم به ذکر است که دقیق ECU ماشین آلات راهسازی در زیر فرمان ماشین آلات راهسازی قرار دارد .

کاربر گرامی شما می توانید برای تهیه قطعات راهسازی بوسیله سایت روت کالا از امن ترین و باسابقه ترین کانال وارد شوید و با کلیک بر روی سایت روت کالا از خدمات انلاین و پاسخگویی گروه پشتیبان روت کالا بهرمند شوید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *