معرفی محلول مکمل خنک کننده آب رادیاتور DZ: محصول نانومکمل رادیاتور DZ دارای ثبت پتنت از کشور آمریکا بوده ،و برای نخستین بار درجهان درماشین آلات احتراق درونی و صنعت نیروگاهی در کشور ایران مورد استفاده قرار گرفته که نتایج آن بسیار قابل توجه ورضایت بخش بوده است.

محلول مکمل خنک کننده آب رادیاتور DZ
محلول مکمل خنک کننده آب رادیاتور DZ

مکانیزم محلول مکمل خنک کننده آب رادیاتور DZ :

مکانیسم خنک کنندگی نانو مکمل رادیاتور DZ بطور کامل با ضد جوش ها و ضد یخ های موجود در بازار های داخلی و خارجی متفاوت است.در حقیقت ضد جوش ها یا ضد یخ ها شناخته شده در بازار ، پایه الکلی بوده و نقطه جوش سیال پایه را افزایش می دهد یعنی ظرفیت حرارتی سیال پایه را افزایش میدهد اما دفع گرما از موتو ر را بیشتر نمی کند در صورتیکه مایع خنک کننده آب رادیاتور DZ از طریق:
1 – افزایش سطح دیواره داخلی رادیاتور وبلوک سیلندر (از طریق چسبیدن نانوذرات به دیواره داخلی رادیاتور )
2 – افزایش ضریب هدایت حرارتی سیال پایه

دفع حرارت از رادیاتور را افزایش داده و دمای بلوک سیلندر و حتی روغن را کاهش می دهد، وهمین ویژگی بر روی کاهش استهلاک موتور، روغن و کاهش مصرف سوخت تاثیرگذار می باشد.

نمودار مکانیزم محلول مکمل خنک کننده آب رادیاتور DZ
نمودار مکانیزم محلول مکمل خنک کننده آب رادیاتور DZ

مزایای محصول:

 • پایه آبی بودن.
 • غیر قابل اشتعال است.
 • کاهش دهنده اثر خورندگی ضد یخ ها.
 • نانو مکمل رادیاتور سازگار با محیط زیست می باشد و فاقد سمیت استنشاقی وپوستی برای انسان می باشد.
 • نانوذرات موجود در نانو مکمل رادیاتور DZ بر روی دیواره رادیاتور ومسیر بلوک سیلندر خواهند چسبیدو به دلیل ایجاد نانو فین در سیستم باقی مانده واثر بهبود دهندگی خود را حتی در صورت تخلیه آب سیستم کولینگ به دلیل پارگی یا نشتی اتصالات حفظ خواهند نمود.) بر خلاف ضد جوش ها وضد یخ های موجود در بازار .
 • خاصیت ضد رسوب به سطوح در تماس با آب و رادیاتور می دهد .
 • در صورت وجود رسوبات ، نانوذرات موجود در نانومکمل DZ در بافت رسوبات موجود نفوذ کرده وهدایت حرارتی لایه رسوب را افزایش خواهد داد به همین دلیل افزایش راندمان ایجاد شده توسط این محصول در رادیاتور های رسوب گرفته وکهنه بسیار بیشتر از رادیاتورهای نو و بدون رسوب می باشد.
 • کاهش استهلاک موتور ، روغن و کاهش مصرف سوخت به دلیل، دفع گرمای بیشتر از موتور در مقایسه با سایر ضد یخ های پایه الکلی موجود در بازار.
مشخصات عمومیمشخصات فنیمشخصات شیمیایی
حالت فیزیکی : کلوئیدی پتانسیل زتا :     Mv40-            کلوئید پایه : آب مقطر  H2o
ظاهر:               مایع تیره
بو : بی بو چگالی : 1grm/cm
رنگ :             قهوه ای
شرایط نگه داری : جلوگیری از انجماد بهبود انتقال حرارت : 15 درصد در رادیاتور مس و برنج
عمر مفید :         1 سال
تاریخ انقضا:      3 سال
وزن کشی و بسته بندی : 20 لیتر
جدول مشخصات محلول مکمل آب رادیاتور DZ

طریقه مصرف :

 • در صورت کثیف بودن آب رادیاتور پس از تعویض آب کثیف استفاده شود.
 • نانومکمل رادیاتور را در حالت درجا و بلافاصله تست نکنید بعد از ریختن نانومکمل ماشین را برای چند دقیقه روشن کرده بعد ماشین را 2 ساعت خاموش نگه داری د سپس از ماشین استفاده کنید.
 • بر اساس حجم آب رادیاتور 10درصد نانو مکمل رادیاتور را از طریق وردی های اصلی به داخل رادیاتور اضافه کنید در سیستم های کولینگ مدار کاملاً بسته از طریق مخزن ذخیره.
 • نسبت اختلاط محصول 10 % بوده یا 1 لیتر نانو مکمل را به 10 لیتر آب رادیاتور اضافه شود.
 • تاثیر استفاده از محصول نانو مکمل را حداکثر تا 24 ساعت پس از کارکرد موتور بر روی آمپر وکاهش دفعات و زمان روشن شدن فن برقی مشاهد خواهید کرد.
 • مدت زمان ماندگاری اثر 1 تا 3 سال می باشد.
طریقه مصرف مکمل آب رادیاتور DZ
طریقه مصرف مکمل آب رادیاتور DZ

توجه :

محصول نانو مکمل رادیاتورجایگزین ضدیخ نیست اما با ضدیخ وضد جوش های موجود در بازار و ELC سازگار بوده ویک ویژگی جدید که در ضد یخ وضد جوش های پایه الکلی وجود ندارد را به این مواد اضافه خواهد کرد.

کاربر گرامی برای تهیه این محصول کافی به سایت روت کالا مراجعه نمایید و از خدماتی مانند : خرید آنلاین، پشتیبانی تمام وقت و قیمت مناسب این کالا برخوردار شوید. در این مقاله ما به معرفی محلول مکمل خنک کننده آب رادیاتور DZ پرداختیم.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *