تاریخچه لیبهر: گروه Liebherr (لیبهر) سازنده تجهیزات سنگین چند ملیتی سوئیسی است که با امکانات و تولیدات خود در آلمان فعالیت دارد. اختراع جرثقیل با تولد شرکت Liebherr مترادف است. در سال های آغاز به کار این شرکت کوچک بعد از زمان بسیار کوتاهی تبدیل به یک تولید کننده معتبر از ماشین آلات راهسازی و سنگین در زمینه پروژه های ساختمانی تبدیل شدو بسیاری از محصولات پیشرفته با تکنولوژی پیشرفته به دنیا عرضه کرد.

لیبهر اولین تولید کننده جرثقیل در جهان

در آلمان پس از جنگ، بسیاری از نقاط کشور نیاز به بازسازی داشتند. Hans Liebherr شرکت ساختمانی والدین خود را در آلمان جنوبی مدیریت می کرد. او نیاز به ابزار و ماشین آلات برای صنعت ساختمان و ساخت و ساز داخلی یک ضرورت می دانست و این امر منجر به تولید اولین برج جرثقیل متحرک را در سال 1949 شد.

این محصول به نام TK 10 می توانست به راحتی جابه جا شود و درکار ساخت و ساز بسیار عملکرد ساده ای داشت این محصول اولین محصول Liebherr Maschinenfabrik بود که در سال 1949 در Kirchdorf تأسیس شد. و توانست به عنوان مدل های جانشین، تولید جرثقیل در Liebherr قرار گیرد. و این اختراع منجر به گسترش فعالیت این شرکت در زمینه تولید انواع ماشین آلات ساختمانی و عمرانی شد.

 لیبهر اولین تولید کننده جرثقیل در جهان
لیبهر اولین تولید کننده جرثقیل در جهان

اولین بیل مکانیکی لیبهر

در پایان دهه 1950 چرخ دنده برای تولید جعبه دنده ها بسیار کار دشواری و پیچیده ای بود. هانس لیبهر برای ساختن جرثقیل های خود شروع به ساخت چرخ دنده های با کیفیت و ساده ای نمود که در نوع خود منحصر به فرد بود.

هنگامی که هانس Liebherr در سال 1953 یک بیل مکانیکی را تولید کرد، او متوجه ضعف قدرت و وزن نامناسب بیل مکانیکی شد. هشت ماه بعد، او اولین بیل هیدرولیکی را در اروپا – L300 ارائه داد. این محصول چهار برابر سبک تر از بیل مکانیکی قبلی بود و در سال 1954، تولید سری از این دستگاه قدرتمند آغاز شد.

 اولین بیل مکانیکی لیبهر
اولین بیل مکانیکی لیبهر

از تولید ماشین آلات سنگین تا یخچال و فریزر

برای هانس Liebherr، دریچه های بیشتری برای کسب و کارهای جدید آغاز می شود. او بوسیله یکی از دوستانش متوجه بازار بسیار خوب یخچال و فریزر می شود. و با بررسی‌های بسیار دقیق پا در این عرصه می گذارد.

در آن زمان تنها یک نفر در هر ده خانوار در آلمان دارای یخچال بود و با رشد اقتصادی، تقاضا در حال افزایش می بود. هانس لیبهر تصمیم می گیرد که شرکتی که در این زمینه فعالیت داشت را خریداری نماید و تولیدات خود را در سایت اوچن هاوزن در جنوب آلمان ایجاد نمایید . در سال 1954، یخچال و فریزر برای نخسین بار تولید میشود و خط تولید آن یکسال بعد شروع به کار میکند.

 از تولید ماشین آلات سنگین تا یخچال و فریزر
از تولید ماشین آلات سنگین تا یخچال و فریزر

لیبهر در بازار‌های اروپا و آفریقا و هوایی

برای کسب جایگاه در بازار انگلیس و آمریکای شمالی، این شرکت یک سایت تولید در Killarney در ایرلند ایجاد کرد. در ابتدا، جرثقیل برج در اینجا ساخته شد و بعد جرثقیل بار، جرثقیل های کشتیرانی و جرثقیل های ویژه تولید شد. در آفریقای جنوبی در دهه 1960 اولین شرکت خارج از اروپا تاسیس شد.

از طریق مشارکت ، تعهد هانس لیبهر در زمینه فن آوری هواپیما در پایان دهه 1950 آغاز شد. در مارس 1960، او شرکت Liebherr-Aero-Technik GmbH را در Lindenberg در Allgau (آلمان) تاسیس می کند.

تمام موفقیت‌‌های لیبهر تا به امروز

لیبهر شامل بیش از 130 شرکت زیرمجموعه که  در 11  بخش اقتصادی فعالیت می نماید : زمین شناسی، معدن، جرثقیل، جرثقیل برج، فن آوری بتن، جرثقیل دریایی، سیستم های هوا و فضا و حمل و نقل، ماشین آلات و سیستم های اتوماسیون، لوازم خانگی و قطعات. بیش از 42000 نفر در جهان در این کمپانی مشغول به کار هستند.

و درآمد این شرکت در سال 2017 به 9 میلیارد یورو رسیده است. تا سال 2007، این شرکت بزرگترین شرکت جرثقیل سازی بود. در سال 1949 توسط Hans Liebherr [2] در Kirchdorf an der Iller، بادن-وورتمبرگ، آلمان تاسیس شد، این کسب و کار هنوز متعلق به خانواده Liebherr است.

Isolde (دختر هانس) و ویلی (پسر هانس) Liebherr مدیر اجرایی و رئیس مالی این شرکت هستند. Liebherr-International AG مستقر در سوئیس بوده  و چندین اعضای خانواده دیگر فعالانه در مدیریت شرکت دخیل هستند. در سال 2005، مجله فوربس آنها را به عنوان میلیاردرها فهرست کرد. در سال 1974، مؤسسه فرانکلین به هانس لیبهر فرانکل براون مدال اعطا کرد.

Liebherr با ساختن جرثقیل های برجسته با قیمت مناسب، به ساخت قطعات هواپیما – یک منبع مهم برای تولید کننده هواپیمای اروپایی ایرباس – و نمایشگرهای تجاری و فریزرهای تجاری و همچنین یخچال های خانگی تبدیل شده است.

این گروه همچنین برخی از بزرگترین ماشین آلات معدن و حفاری در جهان را تولید می کند، از جمله لودر، بیل مکانیکی و کامیون کم هزینه. T 282 B بزرگترین کامیون جهان است (بعد از BelAZ 75710). جرثقیل متحرک 9 اسب بخار گروه، LTM 11200-9.1 – با شکاف تلسکوپی 100 متر (328 فوت) – در سال 2007 جایزه توسعه سالانه صنعت سنگین را برای توانمندترین نمونه جهان از چنین دستگاهی دریافت کرد.

کاربر گرامی برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به سایت روت کالا مراجعه نمایید. تا از آخرین اطلاعات و قیمت‌های قطعات ماشین آلات راهسازی اطلاع یابید.

لطفا قبل از خرید کالا با تیم فروش تماس بگیرید. 02166699599 

whatsApp: 0912 150 34 86

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *