اقدامات جدید دولت برای واردات ماشین آلات راهسازی و سنگین در سال 1402: صدور مجوز ورود موقت ماشین آلات راهسازی و معدنی به گمرکات اجرایی تفویض شد.

اقدامات جدید دولت برای واردات ماشین آلات راهسازی و سنگین در سال 1402

به گزارش تین نیوز به نقل از تسنیم، ماشین آلات راهسازی از جمله محصولات پرکاربرد در صنعت راهسازی و عمران جاده های کشور است و علاوه بر تولید این ابزار در کشور از واردات و ترخیص ماشین آلات راهسازی نیز به منظور تامین نیازهای مختلف صنعت راهسازی کشور استفاده می شود.

با توجه به بخشنامه ها و آیین نامه های موجود در این زمینه معمولا واردات ماشین آلات راهسازی به دو شکل، یعنی واردات ماشین آلات راهسازی درجه یک و ماشین آلات اسقاطی و استوک که هر یک بازار و سرمایه خاص خود را دارد.

کمبود امکانات و تحریم

کمبود امکانات تولیدی و تحریم های موجود در کشور امکان ساخت و تولید این ماشین آلات را از صنایع تولیدی را مختل

و لذا برای تامین نیازهای کشور در صنعت راهسازی، دولت با ارائه امتیازات مختلف به تجار و بازرگانان داخلی سعی دارد.

بستر مناسبی را برای واردات این کالا به کشور فراهم نماید تا علاوه بر تامین نیازهای کشور بر چرخه اقتصاد نیز موثر واقع شود.

صدور مجوز ورود موقت ماشین آلات راهسازی و معدنی را به گمرکات اجرایی تفویض شد

گمرک ایران  با هدف شفاف سازی و انحصار زدایی، اختیار صدور مجوز ورود موقت ماشین آلات راهسازی و معدنی را به گمرکات اجرایی تفویض کرد.

موضوع تفویض اختیار ورود موقت ماده 50 قانون امور گمرکی در راستای تمرکز زدایی امور و تسهیل در تشریفات گمرکی.

و در اجرای بهبود فضای کسب و کار و صرفه جویی در وقت خدمت گیرندگان گمرک ایران، ورود موقت ماشین آلات راهسازی و معدنی به گمرکات اجرایی صادر شد.

بر اساس بخشنامه گمرک در این خصوص، صدور مجوز ورود موقت ماشین آلات راهسازی و معدنی در گمرکات اجرایی به مدت 6 ماه با رعایت شرایط اعلامی دفتر مقررات صادرات و واردات که شامل

بیل مکانیکی با قدرت بیش از 300 اسب بخار،

لودر با قدرت بیش از 350 اسب بخار

بولدوزر با قدرت بیش از 360 اسب بخار

دامپتراک با ظرفیت بیش از 100 تن

با اخذ تضمین لازم امکان ورود موقت به کشور را خواهند داشت.

همچنین تمدید پروانه های ورود موقت ماشین آلات راهسازی و معدنی به مدت 18 ماه در فواصل 6 ماهه امکان پذیر خواهد بود. از سوی دیگر صدور و تمدید در مجموع حداکثر تا سقف دو سال از تاریخ صدور پروانه با رعایت شرایطی امکان پذیر می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دنیای ماشین آلات راهسازی و خرید انواع قطعات یدکی و راهسازی کافی است به سایت روت کالا مراجعه نمایید.

تا از به روزترین مقالات دنیا و همچنین خرید بدون واسطه به صورت آنلاین بهرمند شوید گروه پشتیبان روت کالا همیشه پاسخگو به شما کاربران می باشند.

لطفا قبل از خرید کالا با تیم فروش تماس بگیرید. 02166699599

whatsApp: 0912 150 34 86

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *