5 نشانه مهم بالانس نبودن چرخ های ماشین آلات راهسازی و سنگین: “بالانس نبودن چرخ‌ها” به معنای عدم تعادل و استحکام در حرکت و عملکرد چرخ‌ها است. هنگامی که چرخ‌ها بدون بالانس بوده و توزیع وزن آنها نامناسب باشد، مشکلاتی مانند لرزش، لغزش، وضعیت نامناسب روی سطح، خرابی قطعات و کاهش عمر مفید چرخ‌ها رخ می‌دهد.

برای حل مشکلات بالانس چرخ‌ها، فرآیندهای بالانس‌سازی انجام می‌شود. بالانس‌سازی چرخ‌ها شامل تعادل صحیح وزن چرخ، تعادل دقیق مرکز جرم و تنظیم دقیق زوایای رادیال چرخ است. با انجام بالانس‌سازی مناسب، عملکرد بهتر، کمترین لرزش و لغزش، عمر طولانی‌تر چرخ‌ها و راحتی در رانندگی حاصل می‌شود.

5 نشانه مهم بالانس نبودن چرخ های ماشین آلات راهسازی و سنگین

نشانه های بالانس نبودن چرخ ها

1.لرزش:

وقتی چرخ‌ها بالانس نباشند، معمولاً در هنگام تغییر سرعت، لرزش قابل توجهی در دستگاه احساس می‌شود. این لرزش ممکن است به صورت لرزش در فرم سرعتی (Vibration) باشد.

2.لغزش:

چرخ‌های بالانس نبوده ممکن است در برخورد با سطح جاده لغزش داشته باشند. این لغزش می‌تواند تأثیر منفی بر قدرت ترمزگیری و کنترل دستگاه داشته باشد.

3.صداهای نامتعادل:

وجود عدم تعادل چرخ‌ها ممکن است باعث تولید صداهای نامتعادل شود. این صداها معمولاً به صورت صداهای وزوزه‌ای یا صداهای غیرعادی و قطور مشاهده می‌شوند.

4.لرزش و نوسان بدنه:

عدم تعادل چرخ‌ها می‌تواند به نوسان و لرزش کلی بدنه دستگاه منجر شود. این نوسانات می‌توانند در سرعت‌های بالا و هنگام رفتن بر روی سطوح ناهموار و شکننده احساس شوند.

5.کاهش عمر مفید چرخ‌ها:

بالانس نبودن چرخ‌ها می‌تواند منجر به فشار و نیروی زیاد بر روی بخش‌های خاصی از چرخ‌ها شود، که باعث کاهش عمر مفید چرخ‌ها و قطعات مرتبط می‌شود.

در صورت مشاهده هرگونه نشانه‌های بالانس نبودن چرخ‌ها، توصیه می‌شود به یک متخصص ماشین آلات راهسازی و سنگین مراجعه کنید تا چرخ‌ها بالانس شوند و هرگونه مشکلات احتمالی رفع شود.

برای جلوگیری از مشکلات بالانس نبودن چرخ‌ها به موارد زیر توجه نمایید

1.بالانس‌سازی منظم:

برنامه ریزی برای بالانس‌سازی منظم چرخ‌ها را در نظر بگیرید. با انجام بالانس‌سازی به شکل دوره‌ای، می‌توانید عدم تعادل را در مرحله اولیه تشخیص داده و آن را برطرف کنید.

2.بررسی وضعیت لاستیک‌ها

لاستیک‌های دستگاه را به صورت منظم بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که تراکم هوا در لاستیک‌ها مناسب است و همچنین سایز و رده لاستیک‌ها با ساختار دستگاه سازگار است.

3.تعویض لاستیک‌ها به موقع

لاستیک‌هایی که به طور یازدهی و یا غیرمنظم ساییدگی دارند را به موقع تعویض کنید. لاستیک‌های ساییده منجر به عدم تعادل چرخ‌ها و افزایش خطرات رانندگی می‌شوند.

4.بررسی و تنظیم فشار هوا در لاستیک‌ها

فشار هوای مناسب در لاستیک‌ها برای حفظ تعادل و عملکرد بهینه ضروری است. مطابق با راهنمایی‌های تولید کننده دستگاه، فشار هوا را بررسی و تنظیم کنید.

5.عدم بارگذاری غیرضروری

سعی کنید از بارگذاری غیرضروری بر دستگاه خود پرهیز کنید. وزن اضافی در دستگاه می‌تواند عدم تعادل چرخ‌ها را تشدید کرده و مشکلات بالانس نبودن را افزایش دهد.

6.تعویض قطعات تحت فشار و کاهش لرزش

قطعاتی مانند روغن و فیلترها در خودرو نقش مهمی در کاهش لرزش و حفظ تعادل دارند. اطمینان حاصل کنید که قطعات تحت فشار منظماً تعویض می‌شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دنیای ماشین آلات راهسازی و خرید انواع قطعات یدکی و راهسازی کافی است به سایت روت کالا مراجعه نمایید.

تا از به روزترین مقالات دنیا و همچنین خرید بدون واسطه به صورت آنلاین بهرمند شوید گروه پشتیبان روت کالا همیشه پاسخگو به شما کاربران می باشند.

لطفا قبل از خرید کالا با تیم فروش تماس بگیرید. 02166699599

whatsApp: 0912 150 34 86

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *