کاربرد کاسه نمدها: کاسه نمدها همانطور که از نامشان مشخص است ، به علت استفاده از نمد در ساختارشان که در گذشته مرسوم بوده است. بدان کاسه نمد می گفتند ولی با پیشرفت هایی که در حال حاضر صورت گرفته است از آلیاژ هایی مانند سیلکون و یا پلی‌اکریلات در کاسه نمدها استفاده می شود که به مراتب از عملکرد و مقاومت بیشتری برخوردار است. یکی مهمترین نقش های کاسه نمدها آب بندی موتور می باشد و اجازه ورود گردو خاک و یا براده ها را به درون شفت را نمی دهد، و همچنین از نشت هر گونه مایعات مانند روغن و آب جلوگیری می نمایند.

کاسه نمد خودرو هیوندای و کیا موتورز
کاسه نمد خودرو هیوندای و کیا موتورز

اجزای کاسه نمد

1.مرز آب بندی (sealing-edge) 2. لبه آب بند (seal lip) 3. لبه گردگیر (dust lip).

اجزای کاسه نمد
اجزای کاسه نمد

انواع کاسه نمد در خودروهای سواری و سبک

کاربرد کاسه نمدها براساس موقعیتی که در خودرو ها قرار می گیرند با یکدیگر متفاوت است و بر همین اساس نیز دسته بندی می شوند. ولی در نظری کلی تر هر جایی از خودرو که از روغن استفاده شود وجود کاسه نمد بسیار ضروری است.

کاسه نمد سر پلوس : این مدل کاسه نمد در محل اتصال پلوس و دیفرانسیل یا جعبه دنده قرار می گیرد. این کاسه نمد از نفوذ هر گونه روغن به سایر اجزای جلوگیری به عمل می آورد.

کاسه نمد گیربکس : در این مدل کاسه نمدها به علت هزینه بالایی که دارد و همچنین بسیار سختی تعویض و زمان بر بودن آن در بیشتر اوقات از کاسه نمد های مارپیچ استفاده می شود و از عمر زیادی برخوردار است.

کاسه نمد میل سوپاپ : این مدل کاسه نمد در سیلندر قرار دارد و مثل همیشه جلوی نشت روغن را به سایر اجزا را انجام میدهد. در صورت هر گونه آسیب به این کاسه نمد موتور به طور کامل از کار خواهد افتاد و هزینه های سرسام آوری به وجود می آورد.

چه عواملی بر سلامت کاسه نمد تاثیر می گذارد ؟

  1. روغن ناکافی در دیفرانسیل یا جعبه دنده
  2. عدم نصب دقیق و درست کاسه نمد
  3. استفاده از مواد نامرغوب در هنگام تولید قطعه
  4. دما بسیار بالا تاثیر بسیار مخربی بر روی کاسه نمد می گذارد.
  5. فشار ناشی از شفت در طولانی مدت منجر به از بین رفتن کاسه نمد می شود.

نشانه های تعویض کاسه نمد چیست ؟

  1. نشت روغن از میان شفت و هر قطعه ای که کاسه نمد آن را می پوشاند.
  2. نشت روغن از دیفرانسیل خودرو
  3. ایجاد سرو صدای زیاد در هنگام حرکت کردن خودرو

در فروشگاه اینترنتی روت کالا شما می توانید به راحتی خرید آنلاین و امن انجام دهید و تمامی قطعات یدکی خودروهای هیوندای و کیا موتورز که مورد نیازاست را از طریق این سایت تامین نمایید.

لطفا قبل از خرید کالا با تیم فروش تماس بگیرید. 02166699599 

whatsApp: 0912 150 34 86

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *