تازه ترین شرایط واردات ماشین آلات راهسازی:

به گزارش خبرگزاری مهر آقای ارونقی معاون فنی گمرک: با در نظر گرفتن شرایط بازار داخلی و در راستای تحقق حمایت از تولیدات داخلی ماشین آلات راهسازی از جمله لودر‌های با قدرت 320 اسب بخار، بیل مکانیکی با قدرت 300 اسب بخار و همچنین دامتراک و بولدوزر با هر میزان قدرتی که در گمرک موجود است اجازه ورود به مدت 6 ماه ولی به صورت موقت داده شود.

تازه ترین شرایط واردات ماشین آلات راهسازی در نیمه دوم سال 1400
تازه ترین شرایط واردات ماشین آلات راهسازی در نیمه دوم سال 1400

در ادامه وی افزود : مجوز ورود موقت برای ماشین آلات و خودروهای معدنی با گرفتن تضامین لازم از جمله تضمین بانکی یا سپرده نقدی برای بهره بردار و یا پیمانکارانی که طرف قرارداد بهره برداران هستند، صادر شده است.

در این باره درخواست‌های متعددی از سوی بهره برداران دارای جواز بهره برداری به گمرکات ارائه شده بود که با جمع بندی آن‌ها و در نظر گرفتن شرایط، مجوز ورود موقت به گمرکات کشور ابلاغ شد

ارونقی گفت: این ماشین آلات و خودروهای معدنی در مقاطع مختلف به گمرکات کشور وارد شده بود، اما به دلیل برخی سودجویی‌ها و به منظور حمایت از تولید داخل، گمرک اجازه ترخیص آن‌ها را صادر نکرد.

وی افزود: در این باره جلسات متعددی میان کارشناسان وزارت صمت، گمرک و اتحادیه مربوط صورت گرفت که مقرر شد گمرک مهلت شش ماهه‌ای را برای ورود موقت این ماشین آلات صادر کند که در عین حال صاحبان این ماشین آلات و خودروها قادر خواهند بود در صورت تولید نشدن آن‌ها در داخل کشور، بحث ثبت سفارش و اخذ مجوزهای ورود و ترخیص قطعی این کالاها را پیگیری کنند که اگر بتوانند مجوزهای قانونی و مقرراتی لازم را از مراجع مختلف اخذ کنند گمرک هم به ترخیص قطعی این کالاها اقدام خواهد کرد.

ماشین آلات راهسازی با ده سال سابقه ساخت در لیست گمرک:

معاون فنی و امور گمرکی گفت: بیشتر این ماشین آلات از جمله دامتراک، لودر، بلدوزر و بیل مکانیکی دست دوم و مستعمل است که برای این دستگاه‌ها با توجه به قدرت اسب بخار برای ماشین آلات تا ده سال ساخت هم ورود موقت صادر می‌شود.

ارونقی افزود: این تسهیلات ورود موقت برای چندین هزار دامتراک و ماشین آلات دپو شده در گمرکات صادر شده است البته همه جوانب از جمله ملاحظات اتحادیه و شرایطی که منجر به تضعیف تولید داخلی نشود در صدور این مجوز در نظر گرفته شده است.

ضمن اینکه نظارت‌های لازم در بحث ورود موقت باید انجام شود تا در مهلت مقرر بتوان مشکل این ماشین آلات را رفع کرد البته ممکن است شش ماه دیگر هم این مهلت تمدید شود که به این ترتیب صاحبان این ماشین آلات اگر در صدد واردات قطعی هستند می‌توانند اقدامات لازم را انجام دهند.

برای کسب اطلاعات به روز در زمینه ماشین آلات راهسازی کافی است به سایت روت کالا مراجعه نمایید. روت کالا اولین پلت فرم در زمینه فروش انواع قطعات ماشین آلات راهسازی، فروش ماشین آلات راهسازی، بانک جامع کتاب‌های راهسازی و قطعات انواع دستگاه های سنگین و نیمه سنگین. دراین خبر ما به بررسی تازه ترین شرایط واردات ماشین آلات راهسازی در نیمه دوم سال 1400 پرداختیم.

گروه پشتیبان روت کالا همیشه پاسخگوی شما عزیزان خواهد بود .

لطفا قبل از خرید کالا با تیم فروش تماس بگیرید. 02166699599 

whatsApp: 0912 150 34 86

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *