بزرگترین بلدوزرهای جهان در یک نگاه : بلدوزر‌ها یکی دیگر از ماشین آلات راهسازی در پروژه‌های راهسازی و جاده ای به حساب می آید. این دستگاه زیر ساخت‌های اولیه برای هر گونه جاده سازی را انجام می دهد. بلدوزر‌ها در نمونه‌های اولیه همانند تراکتور‌های مزرعه بودندکه بعد از گذشت زمان دچار تغییر شدند. این تراکتور‌ها بعد از جنگ جهانی اول طراحی بهتری پیدا کردند و نمونه‌ها و مدل‌های بهتری به بازار عرضه شد. که نمونه ‌های امروزی آن همین بلدوزر‌های پیشرفته است.

وظایف اصلی بلدوزر شامل : حفر کانال، زیر سازی انواع جاده‌ها، ساخت انواع سد و هموار نمودن انواع زمین‌های سخت و سنگلاخی بوده شرکت‌های مانند کاترپیلار و کوماتسو شروع به سرمایه گذاری بر روی این تانک همه فن حریف نمودن. شرکت کاترپیلار بهترین و بزرگترین بلدوزرهای جهان را دارا می باشد ولی در این زمینه شرکت‌های دیگری هم وجود دارند که در این مقاله ما به بررسی پنج مورد از بزرگترین بلدوزر‌های جهان خواهیم پرداخت.

1.سوپر بلدوزر مدل ACCO

این بلدوزر در سال 1980 در ایتالیا تولید شد. به سفارش کشور لیبی و به فرمان سرهنگ قزافی ولی متاسفانه هیچ وقت به مقصد خود نرسید به علت تحریم‌های آمریکا بر علیه کشور لیبی هرگز رونمایی نشد. این بلدوزر با وزن بالغ بر 183 تن و 12 متر طول در نوع خود همتا ندارد. و بیشترین قطعات تشکیل دهنده این بلدوزر از شرکت کاترپیلار تامین شده است. تیغه که در جلوی دستگاه قرار دارد 7 متر و ارتفاع آن 2.7 می باشدو تیغه انتهایی بلدوزر 3 متر ارتفاع دارد و دارای دو موتور کاترپیلار 675 اسب بخار که توان خروجی آن 1350اسب بخار می باشد.

 سوپر بلدوزر مدل ACCO
سوپر بلدوزر مدل ACCO

2.سوپر بلدوزر کوماتسو مدل D575A-3

دومین عنوان سوپر بلدوزر جهان متعلق به شرکت کوماتسو ژاپن می باشد. این بلدوزر با وزنی بالغ بر 152 تن و قدرت 1150 اسب بخار بسیار غول پیکر و قدرتمند است. برای جابه‌جایی با فاصله زیاد این بلدوزر می بایست قطعه قطعه شود و نیازمند 8 تریلر است تا بتوان آن را انتقال داد. بلدوزر مصرف سوخت مناسب را دارد و از قدرت بسیار بالایی برای فشرده سازی خاک برخوردار است.

 سوپر بلدوزر کوماتسو مدل D575A-3
سوپر بلدوزر کوماتسو مدل D575A-3

3.بلدوزر کاترپیلار مدل D11T CD

در این لیست بزرگترین بلدوزر‌ها مقام سوم متعلق به شرکت کاترپیلار می باشد. این مدل بسیار مقاوم و با دوام است و دارای درجه فنی و کیفی خوبی است. وزن عملیاتی این دستگاه 112 تن می باشد و قدرت موتور آن 913 اسب بخار می باشد و از یک تیغه قوی ساخته شده که ساختار آن بسیار منعطف و محکم است. این دستگاه دارای مین فریم است که ضربه‌های ناگهانی جلوگیری می کند. همچنین کابین دستگاه بسیار راحت و ایمن می باشد.

 بلدوزر کاترپیلار مدل D11T CD
بلدوزر کاترپیلار مدل D11T CD

4.بلدوزر کوماتسو مدل D475A-8 

در این لیست 5 تایی بلدوزر‌ها کوماتسو برای دومین بار در لیست قرار می گیرد زیرا کوماتسو یکی از مهمترین تولید کنندگان این دستگاه در جهان محسوب می شود. این بلدوزر با وزن عملیاتی 112 تن و قدرت موتور 1040 اسب بخار بسیار قدرتمند ظاهر شد. طول دستگاه در حدود 11 متر می باشد و ظرفیت تیغه آن 34 متر مکعب است. و در پروژه‌های عمرانی ، معادن و کارهای سخت و سنگین عمرانی این دستگاه بسیار خوب ظاهر شده است. این مدل از بلدوزر همانند همتای خود که متعلق یه شرکت کوماتسو است از مصرف سوخت پایین و کابین راحت و کم لرزش برخوردار است.

 بلدوزر کوماتسو مدل D475A-8 
بلدوزر کوماتسو مدل D475A-8 

5.بلدوزر کاترپیلار مدل Fiat Allis HD-41 (FD50)

عنوان پنجمین بلدوزر جهان متعلق به شرکت کاترپیلار می باشد. فیات آلیس با وزن 80 تن و قدرت 524 اسب بخار و همچنین دارای موتور کامینز یکی از دستاوردهای بزرگ این شرکت آمریکایی به حساب می آید این دستگاه در کاربری‌های بزرگ خاک برداری و معادن بسیار خوب عمل می کند.

 بلدوزر کاترپیلار مدل Fiat Allis HD-41 (FD50)
بلدوزر کاترپیلار مدل Fiat Allis HD-41 (FD50)

روت کالا  اولین سایت در زمینه فروش انواع قطعات یدکی ماشین آلات راهسازی به صورت آنلاین در فضای مجازی ایران می باشد. که در طی چند سال اخیر، خدماتی مانند قیمت مناسب کالا ، دسترسی راحت و آسان به کالا، دسته بندی تمامی محصولات براساس شماره فنی و مدل دستگاه ، فروش انواع ماشین آلات راهسازیو بانک جامع PDF کتاب‌های راهسازی را ارائه نموده است.

گروه پشتیبان روت کالا همیشه پاسخگوی شما عزیزان خواهد بود .

لطفا قبل از خرید کالا با تیم فروش تماس بگیرید. 02166699599 

whatsApp: 0912 150 34 86

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *