سوپاپ چیست ؟ کاربردها و ویژگی ها :سوپاپ ها نقش ورودی و خروجی در تمام دستگاه ها دارند وهمچنین  همین نقش را در موتورها انجام می دهند از انجایی که محل قرار گیری سوپاپ ها برروی سیلندر می باشد این دو همیشه درکناریکدیگر قرارمی گیرندشکل اصلی سوپاپ ها به صورت قارچی شکل است و گاهی به آنها سوپاپ های قارچی شکل هم می گویند .

سوپاپ قارچی شکل
سوپاپ قارچی شکل

انواع سوپاپ

سوپاپ ها به دو صورت ورودی و خروجی تقسیم می شوند که سوپاپ های ورودی محل ورود گازوییل در ماشین آلات راهسازی می باشد و سوپاپ های خروجی محل خروج دود و ذرات و الودگی ها از دستگاه راهسازی می باشد .

جنس سوپاپ ها

در بیشتر موارد سوپاپ ها از آلیاژی ساخته می شوند که در برابر حرارت ، فشار ، گرما بسیار مقاوم باشد زیرا سوپاپ ها همیشه در برابر این موارد قرار دارند پس می بایست به شکلی ساخته شوند تا بتوانند بیشترین بهروری داشته باشند .

طرز کار سوپاپ ها

 سوپاپ‌ها می بایست در زمان های مشخص هوا و سوخت را وارد محفظه سلیندر کنند و در زمان احتراق سوخت آن را از گازهایی که احتراق سوخت بوجود آورده خارج نمایند.

همانطور که می بینید در نظر کلی بی اهمیت جلوه می کند واین خروجی یا ورودی سوخت است که باعث انتقال اولیه می گردد و دستگاه راهسازی را به حرکت درمی آورد .

ویژگی های یک سوپاپ درجه یک

۱– یک سوپاپ با کیفیت خوب می تواند  حرارت زیاد را تحمل کند و به راحتی حرارت را به بدنه سیلندر انتقال دهد .

۲-  میزان حرارت زیاد منجر به آسیب به سوپاپ با کیفیت بالا و خوردگی یا شکستگی نخواهد شد .

۳-  سوپا با کیفیت خوب دچار سائیدگی و پوسته پوسته شدن نخواهد شد .

۴- سوپاپ باکیفیت دربرابر ضربات بسیار مقاوم است .

ساختار کلی سوپاپ ها

قطر کلگی،قطر گیج لاین ،لنگی دور کلگی،لنگی کف،بار کامل،ارتفاع کمربند،ارتفاع پخ انتها ، زبری ساق، ارتفاع کلی، ارتفاع آبکاری ساق، قطر ساق، ارتفاع سختکاری، سختی انته ساق، لنگی انتهای ساق

شما کاربر گرامی می توانید برای تهیه قطعات ماشین آلات راهسازی از جمله سوپاپ به وب سایت  روت کالا  مراجعه کرده و از خدماتی مانند خرید آنلاین ، پشتیبانی تمام وقت و ارسال رایگان بهرمند شوید .ما در این مقاله سعی کردیم به این سوالات پاسخ دهیم سوپاپ چیست ؟ کاربردها و ویژگی ها

گروه پشتیبان روت کالا همیشه پاسخگوی شما عزیزان خواهد بود .

لطفا قبل از خرید کالا با تیم فروش تماس بگیرید. 02166699599

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *