معنی خط در بیل های مکانیکی :

یکی از نشانه هایی که در بیل‌های مکانیکی استفاده می شود تا بتوانند آن را معرفی نمایند نشانه اختصاری خط می باشد (-) این نشانه در بیشتر مدل های ماشین آلات راهسازی به کار می رود .

ما سعی داریم در این مقاله به معنی خط در بیل‌های مکانیکی بپردازیم تا افرادی که در این زمینه اطلاعات کمی دارند بتوانند درک درست و دقیقی در این زمینه پیدا کنند.

بیل مکانیکی کاترپیلار
بیل مکانیکی کاترپیلار

بیل مکانیکی و نشانه اختصاری (-)

کمپانی های بزرگی مانند کاترپیلار و کوماتسو به علت داشتن میزان بالایی از محصولات ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین برای درجه بندی محصولات خود در نام گذاری تولیدات خود از نشانه خط استفاده کردن برای مثال بیل مکانیکی PC200-6 / با بیل مکانیکی PC200-7 از نظر مدل متفاوت است.

حالا این تفاوت میتواند شامل خیلی از موارد زیر باشد :

1.میزان ظرفیت باکت

2.میزان توانایی و قدرت موتور

3. از نظر میزان مصرف سوخت

4. توانایی عملیات عمرانی

5. راحتی کار برای اپراتور و غیره ………

همانطور که اشاره شد هر چقدر عدد بعد از (-) بیشتر باشد محصول پیش رو به روز تر و دارای ویژگی های و فناوری های بالاتری خواهد بود، وهمچنین با مدل بهتر و با کیفیت تری سروکار خواهید داشت.

به غیر از خط که مورد بررسی قرارگرفت، هر کدام از بیل مکانیکی ها براساس عملکردی که دارند . دسته بندی می شوند و علامت های اختصاری مربوط به خودشان را می‌گیرند.

برای نمونه بیل های مکانیکی فوق سنگین که در معادن کاربرد دارند دریک ردیف خاص قرار می گیرند و با علامت اختصاری ویژه مشخص می شوند برای نمونه با اختصار (PC1250) کمپانی کوماتسو برای بیل های مکانیکی PC1250-7/ PC1250-8/PC1250-11 انتخاب کرده است. ولی این خط ها هستند که مدل بالاتر را نشان می دهند هر چه میزان اعداد بعد از خط بالاتر باشد، دستگاه به روز تر و مدرن تر خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به مقالات زیر مراجعه کنید :

بیل مکانیکی بکهو چیست ؟وچه تفاوتی با بیل مکانیکی معمولی دارد ؟

انواع بیل مکانیکی و کاربرد آن در پروژه های ساختمانی

همچنین بیل های فوق سنگین که نام شاول بدان اطلاق می شود در ردیف دیگری قرار می گیرند . بیل های مکانیکی که کوچک هستند و به بیل های مینی معروف هستن نیز دارای ردیف و شماره فنی اختصاصی خودشان هستن و نیز کاربردهای متفاوتی دارند مانند : کار در پروژه های ساختمانی ، محوطه سازی ، و خدمات شهری .

اگر قصد خرید انواع قطعات یدکی بیل مکانیکی را دارید می توانید به سایت  روت کالا مراجعه کنید تا اطلاعات دقیق تری در این خصوص در اختیار شما قرار بگیرد. ما در این مقاله به معنی خط در بیل های مکانیکی پرداختیم .

گروه پشتیبان روت کالا همیشه پاسخگوی شما عزیزان خواهد بود .

لطفا قبل از خرید کالا با تیم فروش تماس بگیرید. 02166699599 
WhatsApp +98 912 150 34 86

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *